perníková chaloupka

6. října 2006 v 23:15 | pohlazení
Vánoční perníková chaloupka
Na těsto potřebujeme:
200g margarínu, 500g medu,. 250g krystalového cukru, 1 balíček perníkového koření, 15 g kakaa, 1000g hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, špetka soli, 2 vejce
Na zdobení: 3 bílky, 500g moučkového cukru a cukr na posypání, 2 plátky červené želatiny, drobné pečivo, cukrátka, mandle, nebo jiné ozdoby, potravinářská barva.
Margarín, med, koření a kakao za stálého míchání zahříváme, dokud se cukr nerozpustí. Necháme vychladnout.
V míse smícháme mouku, prášek do pečiva a sůl. Ušleháme vejce a smícháme je s medovou hmotou. Vše zpracujeme v hladké těsto. Přikryjeme a nejméně hodinu necháme v chladničce odležet.
Poté těsto vyválíme na sílu asi 1/2cm, přendáme na vymazaný plech a ještě jednou vyválíme. Části chaloupky vyřízneme nožem podle šablony. Ze zbylého těsta vykrajujeme stromečky, ježibabu, Jeníčka s Mařenkou, srdíčka a části plotu.
Vše pečeme 10-12 minut v předehřáté troubě.
Jestliže se nám jednotlivé tvary domečku pečením zdeformovaly, můžeme je ještě horké upravit nožem.
Teplé je oddělíme od plechu a necháme vychladnout. Z bílků ušleháme tuhý sníh a přidáme tolik cukru, aby se hmota dala stříkat. Sáčky na stříkání slepíme z pevného pergamenového papíru.
Dveře a okna na rubu potřeme trochou polevy a přilepíme je na želatinu. Všechny části chaloupky lepíme polevou na kartónovou šablonu (V šabloně nesmíme zapomenout na výřezy oken a dveří).
Boční a čelní stěny ozdobíme polevou a cukrátky. Když všechny cukrátka pevně drží, nalepíme boční a čelní stěny cukrovou polevou na velkou dřevěnou podložku a hrany natřené polevou přitlačíme. Necháme vyschnout.
Stromky postříkáme polevou a přilepíme na podložku.
Figurky ježibaby, Jeníčka a Mařenky zdobíme potravinářskou barvou. Pestře je ozdobíme. Srdíčka přilepíme kolem chaloupky jako plot.

Dvůr poprášíme cukrem a umístíme figurky. Pečeme 10-12 minut při teplotě 200-225 stupňů.
Perníková chaloupka
Na vánočním stole se bude vyjímat doma vyrobená perníková chaloupka. Podle následujícího návodu si můžete vytvořit šablony a upéct chaloupku za kterou by se nestyděla žádná moderní ježibaba :)
Suroviny na 1 chaloupku
1 kg medu,
1/4 l vody,
650 g žitné mouky,
600 g hladké mouky,
po 100 g nadrobno nakrájeného citronátu a oranžátu,
40 g perníkového koření,
30 g jedlé sody,*
5 oloupaných mandlí,
2 PL citronové šťávy,
3 bílky,
300 g práškového cukru,
různobarevná cukrátka,
máslo na plech
Med předvaříme s vodou a necháme vychladnout. Mouku prosijeme na vál, přidáme citronát, oranžát a perníková koření. Doprostřed mouky vyhloubíme důlek, nalijeme do něj vychladlý med s vodou.
Zamícháme, nakonec přidáme jedlou sodu a vypracujeme pevné hladké těsto. Přikryjeme a necháme 1 až 2 dny odpočívat, aby bylo vláčnější. Na perníkovou chaloupku si vystříhneme z lepenky šablonu. Přesné rozměry dopíši.
Dva plechy na pečení trochu vymastíme. Troubu vyhřejeme na 200°C.
Z perníkového těsta vyválíme pruhy 1 1/2 cm silné a 40 cm dlouhé a v 2-3 mm odstupech je narovnáme vedle sebe na plech. Měli bychom tak vytvořit obdélník 46x26cm. Při pečení se pruhy těsta roztáhnou, vyplní se mezery mezi jednotlivými pruhy a vznikne souvislý plát těsta, který připomíná stěnu z dřevěných trámů. Tuto část těsta pečeme 20 až 30 minut na prostřední příčce trouby.
Podle tohoto návodu si nakreslíme a vystříhneme šablonu pro perníkovou chaloupku. Dodatečně ještě přiděláme komín a několik malých perníčků na ozdobu stěn
Zbylé perníkové těsto vyválíme na sílu 1 cm a vykrojíme jeden plát veliký 25 x 15 cm a jeden 35 x 28 cm. Položíme na plech. Propícháme vidličkou a pečeme 12 až 18 minut na prostřední příčce trouby. Z plátu velikosti 40 x 26 cm, ktery jsme upekli jako první, vyřízneme ostrým nožem podle šablony štít a boční stěny chaloupky. Na přední straně vyřízneme dvířka a okno.
Z hladkých plátů vyřízneme podle šablony základ na chaloupku a dva díly na střechu. Zbylé těsto vyválíme na 1/2 cm silnou placku, vykrojíme 10 malých perníčků a na každý dáme půlku mandle. Ze zbylého těsta vykrojíme komín - jednotlivé díly a tyčky na plot. Pečeme 12-15 minut.
Z bílků, cukru a citrónové šťávy utřeme polevu, kterou slepíme k sobě jednotlivé díly chaloupky. Polevu necháme vždy trochu zaschnout a potom lepíme další díl. Střechu a komín chaloupky potřeme polevou tak, aby připomínala čerstvě napadaný sníh. Chaloupku můžeme podle vlastní fantazie nebo podle chaloupky na přiloženém obrázku ozdobit perníčky a barevnými cukrátky.
Na perníkovou chaloupku si vystříhneme z papíru šablonu podle uvedeného nákresu. Podklad a oba díly střechy vykrojíme ostrým nožem z těsta silného asi 1 cm. Oba štíty a boční stěny vykrojíme z upečeného, ještě teplého těsta, poskládaného z pruhu (malých válečků), které připomínají trámy.

Jedna z mnoha možností pro oblíbenou chaloupku. Podkladový plát může být větší a můžeme na něj postavit stromečky podle vlastní představy
Zbytky těsta uhněteme do koule, vyválíme plát o síle 1/2 cm a vykrojíme z něj laťky na plot, okenice, dveře, komín a malé perníčky na ozdobu chaloupky.
Když si chceme udělat chaloupku, jakou mívá ježibaba, chaloupku s vysokými štítky, můžeme těsto vyválet a dvě čelní a boční stěny vykrojit z 1 cm silného těsta. Jednotlivé díly vykrajujeme se syrového těsta v přiměřené velikosti podle nakreslených šablon.
Chaloupku můžeme ozdobit podle vlastní fantazie. Podkladový plát na chaloupku může být i o něco větší, můžeme udělat pestrou růžovou zahrádku.

vyobrazeníPerníkový vánoční stromeček
Ingredience:
Suroviny na jeden stromeček:
100 g másla,
200 g medu,
125 g cukru,
1/2 sáčku perníkového koření,
600 g hladké mouky,
2 čajové lžičky kakaového prášku,
1/2 sáčku kypřícího prášku,
špetka soli,
1 vejce
-----------------------------------
1 bílek,
1 šálek práškového cukru,
malé červené svíčky,
máslo na plech
Příprava:
Plech vymažeme máslem. Máslo, med, cukr, perníkové koření promícháme, za stálého míchání ohříváme, dokud se cukr nerozpustí. Mouku, kakao, prášek do pečiva a sůl dáme na vál, přidáme vejce, medovou směs a vypracujeme těsto, které necháme přes noc odpočinout při pokojové teplotě.

Z lepenky si vystříhneme šablony na 9 hvězd o průměru 5 až 15 cm a na 7 koleček o průměru 3 cm.

Troubu vyhřejeme na 200 stupňů. Těsto vyválíme na tloušťku 1/2 cm a vykrájíme hvězdy a kolečka. Pečeme je asi 10 minut na prostřední příčce trouby. Ještě horké sundáme z plechu a necháme vystydnout. Bílek s cukrem utřeme na hustou směs. Mezi hvězdy položíme jedno kolečko a slepíme cukrovou hmotou. Nejmenší hvězdu připevníme kolmo k ostatním hvězdám na vrch stromečku.

Stromek lehce posypeme zbylým práškovým cukrem a svíčky připevníme cukrovou polevou na vyčnívající cípy hvězd.
Staročeské medové perníčky
Ingredience
Suroviny: 250 g medu svaříme se 120 g krystalového cukru a 1/8 litru vody a necháme vychladnout
Do této hmoty postupně přidáváme za stálého míchání 500 g hladké mouky
1 vejce
70 g cukru moučky
1 lžičku skořice
3 hřebíčky
2 zrnka nového koření
1/2 lžičky anýzu
Toto koření předem rozdrtíme a přesijeme. Nakonec přidáme lžičku sody bicarbony.PostupPřipravený materiál dohladka zpracujeme a necháme v míse přes noc odležet. Druhý den vyválíme placku, ze které ostrým nožem vykrájíme různé tvary, které klademe na tukem pomazaný plech. Potom potřeme figurky vlažnou vodou a dáme péci. Neodbíháme od trouby. Upečené perníčky potřeme vajíčkem s trochou mléka, aby dostaly lesk, ale už nepečeme. Po vychladnutí zdobíme bílkovým cukrem, který je možno obarvit cukrářskou barvou.

Bílková poleva:
140 g dvakrát přesátého jemného moučkového cukru ušleháme s jedním bílkem a lžičkou rumu a zdobíme.
Medový perník Julie Chadimové
300 g medu, 1 kg hladké mouky, 300 g moučkového cukru, 2 vrchovaté polévkové lžíce perníkového koření, 25 jedlé sody (bicarbony), 1 polévková lžíce kakaa, 1 kostka ztuženého tuku Omega, 8 vajec
V hrnku rozehřejte ztužený tuk společně s medem a vmíchejte do směsi 8 celých vajec. V míse vše důkladně promíchejte a přidejte zbývající ingredience. Velice důkladně vypracujte těsto, které necháte 24 nebo ještě lépe 48 hodin v chladu odležet.
Krása
Medové těsto od stařenky
6 vajec, 0,5 kg cukru, 900 g hladké mouky, 3 lžíce rozpuštěného medu, lžička sody, 3 lžičky skořice, lžička hřebíčku, lžička nového koření, případně fenykl a badyán, rozšlehané vajíčko na potírání
Těsto je třeba důkladně propracovat a nechat alespoň tři dny odležet v chladu. V chladu ho lze také dlouhodobě skladovat. Jednotlivé figurky před pečením potřete rozšlehaným vejcem a pečte na plechu, který je třeba pod velké kusy vymastit i vysypat moukou, pod malé pak stačí pouze vymastit.
Bezva finta
Než vajíčko na potírání perníku rozšleháte, uberte trochu bílku. Lepší je přitom potírat kousky před pečením, ale dá se i potom. "A radši mažte třikrát míň než jednou víc," radí paní Šestáková. Znamená to, že není dobré nanést na perníky jednu silnou vrstvu, zatímco ani tři tenké nevadí.
Polévaná perníková kolečka
Dělají se z těsta podle receptu od stařenky, jen mouky se trochu ubere, aby hmota byla řidší. Těsto taky nemusí být tři dny odleželé, ale může být čerstvé. Přidat je do něj možné ořechy, rozinky apod. Z těsta se pak utvoří válečky 5 x 2 cm, ty se po upečení ještě teplé nakrájí na kolečka a obalí v citronové či čokoládové polevě nebo v malinové zavařenině.
Medové pečivo Zdeňky Hanzelkové
650 g hladké výběrové mouky, 250 moučkového cukru, 100 g medu, 50 sádla, 3 celá vejce, 1 žloutek, 1 kávová lžička skořice, 1 lžička tlučeného perníkového koření (anýz, hřebíček, badyán, muškátový oříšek, muškátový květ, fenykl, nové koření), 1 mírně navršená lžička sody
Z vyjmenovaných ingrediencí důkladně vypracujte klasickým způsobem těsto a nechte ho 24 hodin odpočinout. Na druhý den ho rozválejte na 4 až 5 mm silnou placku, vykrajovačkami nebo nožem vykrájejte požadované tvary a jednotlivé kousky uložte na plech vytřený včelím voskem. Před vložením do dobře vyhřáté trouby potřete každý perníček směsí celého vejce rozšlehaného v malém množství vody. Po upečení znovu perníčky potřete vejcem, aby získaly pěkný lesk. Jednotlivé kousky ozdobte polevou ušlehanou pěkně do husta z 1 bílku (váží cca 30 g) a dvakrát přesátého moučkového cukru (asi 150 g). Nanáší se kornoutkem nebo mikrotenovým sáčkem.
Perníčky jsou krásné a jistě pokud je vyzkoušíte, budete se každý rok těšit na jejich výrobu....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hk,dt,s, hk,dt,s, | 13. listopadu 2007 v 10:50 | Reagovat

krávo!!!!!

2 tdrughkijhloj tdrughkijhloj | 13. listopadu 2007 v 11:18 | Reagovat

mas to hnusny

3 evík evík | E-mail | 22. listopadu 2007 v 23:50 | Reagovat

máš to moc pěkné a zároveň děkuji za inspiraci..jen se nezobrazují všechny fotečky..

4 janik janik | 29. listopadu 2007 v 7:38 | Reagovat

ahojky.máš to moc hezký a dala jsi mi inspiraci na chaloupku.jana

5 teta teta | 1. prosince 2007 v 14:15 | Reagovat

je to opravdu pěkné,ta růžová lahodí oku a ti ptáčci-krása.Recepty prima,škoda jen,že ty fotečky nejdou vidět

6 Dominika Dominika | E-mail | 2. prosince 2007 v 18:49 | Reagovat

Ten kdo píše že je to hnusný asi nikdy nedělal perníkovou chaloupku a je to od něj sprostý.Je to pěkný.Dělala jsem ji dnes taky poprvé a je to makačka

7 rena rena | 3. prosince 2007 v 18:55 | Reagovat

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi  je to debil,ktery nevi    jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku   podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.

Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky.     Jinak jsou to good strnky  a dala jsem si je do oblibenych.

8 rena rena | 3. prosince 2007 v 18:55 | Reagovat

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi  je to debil,ktery nevi    jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku   podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.

Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky.     Jinak jsou to good strnky  a dola jsem si je do oblibenych.

9 rena rena | 3. prosince 2007 v 18:55 | Reagovat

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi  je to debil,ktery nevi    jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku   podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.

Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky.     Jinak jsou to good strnky  a dola jsem si je do oblibenych.

10 rena rena | 3. prosince 2007 v 18:55 | Reagovat

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi  je to debil,ktery nevi    jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku   podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.

Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky.     Jinak jsou to good strnky  a dola jsem si je do oblibenych.

11 rena rena | 3. prosince 2007 v 18:56 | Reagovat

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi  je to debil,ktery nevi    jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku   podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.

Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky.     Jinak jsou to good strnky  a dola jsem si je do oblibenych.

12 rena rena | 3. prosince 2007 v 18:56 | Reagovat

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi  je to debil,ktery nevi    jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku   podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.

Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky.     Jinak jsou to good strnky  a dola jsem si je do oblibenych.

13 rena rena | 3. prosince 2007 v 18:56 | Reagovat

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi  je to debil,ktery nevi    jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku   podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.

Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky.     Jinak jsou to good strnky  a dola jsem si je do oblibenych.

14 rena rena | 3. prosince 2007 v 18:56 | Reagovat

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi  je to debil,ktery nevi    jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku   podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.

Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky.     Jinak jsou to good strnky  a dola jsem si je do oblibenych.

15 rena rena | 3. prosince 2007 v 18:56 | Reagovat

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi  je to debil,ktery nevi    jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku   podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.

Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky.     Jinak jsou to good strnky  a dola jsem si je do oblibenych.

16 rena rena | 3. prosince 2007 v 19:00 | Reagovat

omlouvam se,ze jsem  to poslala  tolikrat   jenze si hraja moje mladsi sestenice,ktera to nechtene odeslala

17 rena rena | 3. prosince 2007 v 19:00 | Reagovat

omlouvam se,ze jsem  to poslala  tolikrat   jenze si hraja moje mladsi sestenice,ktera to nechtene odeslala

18 rena rena | 3. prosince 2007 v 19:00 | Reagovat

omlouvam se,ze jsem  to poslala  tolikrat   jenze si hraja moje mladsi sestenice,ktera to nechtene odeslala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama