vánočky

7. října 2006 v 0:21 | pohlazení |  vánočky - štoly - bochánky
Babiččina vánočka
Ingredience:
1 kg. polohrubé mouky
200 gr. másla
250 gr. pískového cujru
84 gr. kvasnic (tj. 2 kostky)
5 žloutků
1 vejce
140 gr. sekaných mandlí
140 gr. rozinek
sůl( špetka
citronová kůra z jednoho citronu,
mléko dle potřeby
Příprava:
V mouce uděláme důlek, dáme do něho rozehřáté máslo vykynuté droždí ( v hrnečku trochu vlažného mléka, trochu mouky, špetka soli, špetka cukru a kvasnice) , cukr, pět žloutků ,citronovou kůru a mléko na tuhé těsto. Vypracujem těsto a do vypracovaného přidáme rozinky a mandle. Necháme kynou. Pozor kyne docela pomalu! Pak upletem vánočku a opět necháme chvíli kynout. Potom potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme mandlemi. Pečeme asi hodinu. Po půl hodině pečení vánočku s plechem obrátíme. Aby se vánočka nepřipálila. dám pod ní buď alobal, nebo dvě vrstvy pečícího papíru. Samozřejmostí jsou špejle zapíchané do středu, aby se nerozjela a jakmile začne červenat, tak i papír nahoře přes vánočku.
Upozorňuji, že je z této dávky lepší udělat vánočky dvě, protože se líp pečou, a taky jsou menší, neboť z jedné dávky má vánočka 55 cm.
vyobrazeníVánočka mojí maminky"
Ingredience:
750 g polohrubé mouky,
150 g jemného moučkového cukru,
150 g másla,
3 žloutky,
40 g droždí,
7 g soli,
asi 3/8 l mléka,
trochu citronové kůry,
20 g rozinek,
40 g mandlí.
Příprava:
Nejdříve si připravíme kvásek, na teplém místě necháme vzejít.

Do mísy dáme mouku, doprostřed dáme cukr, citronovou kůru, žloutky, přidáme kvásek, rozpuštěný vlahý tuk a pak po částech zaděláváme mlékem, ve kterém jsme rozpustili sůl. Vařečkou těsto dobře vytloukáme, tím do něho vháníme vzduch. Dobře vypracované těsto je hladké a lesklé. Maminka ještě přidávala špetku muškátového oříšku.

Protože těsto na vánočku je dosti tuhé, po vypracování v míse jej přendáme na pomoučený vál a vypracujeme rukama. Vložíme zpět do mísy, přikryjeme čistou utěrkou a necháme kynout na teplém místě asi hodinu. Po hodině těsto promícháme vařečkou a necháme dále kynout.
Dobře vykynuté těsto je tehdy, jestliže zvětšilo 1x svůj objem a je pružné.

Těsto vyndáme na pomoučený vál, vpracujeme do něho rozinky a sekané loupané mandle.

Těsto rozdělíme na 8 stejných dílů. Ze čtyř upleteme spodní díl, ze tří druhou vrstvu a dva spleteme nahoru. Pokud mohu poradit:
do základu vánočky udělám menší dolíček, vložím pletenec ze tří dílů, opět malý důlek a poslední pletenina ze dvou. Prozatím se nestalo, že by se vánočka rozjela. Vánočku zajistíme špejlemi a necháme další 1/2 hod. kynout.

Pak povrch vánočky potřeme rozšlehaným vejcem, do kterého jsme:

zašlehali trochu mléka, posypeme krájenými mandlemi a dáme do předehřáté trouby na 180 st. c. Po 15-ti minutách teplotu zmírníme asi na 160 st.C i méně a pečeme asi 30 - 40 minut. Upečenou vánočku poznáme, když zapíchneme do středu jehlu a ta je po vytažení čistá.
Vánočka bez vajec
Ingredience:
500g polohrubé mouky
100g másla
100g cukru
40g droždí
1/2 šálku mléka
80g rozinek
80g mandlí
špetka soli
citron. kůra
vejce na potření
Příprava:
Do mouky vmícháme trochu soli, rozemeneme v ní máslo, přidáme cukr a citrón. kůru, kvásek z droždí, vlažného mléka a cukru. Vypracujeme tuhé lesklé těsto. Na teplém místě je necháme dobře vykynout. Vykynuté těsto vyklopíme na vál, přidáme do něj vyprané a osušené rozinky a spařené, oloupané a nasekané mandle, opětovně dobře vypracujeme, rozdělíme na 9 dílů, ze 4 dílů upleteme spodní pramen. Vložíme jej na dobře vymaštěný plech a upleteme další díl ze 3 pramenů. Nakonec poslední 2 prameny stočíme do spirály, položíme navrch, všechny konce po obou stranách dobře přimáčkneme, aby se vánočka nerozpletla, pomažeme rozšlehaným vejcem a necháme na teplém místě ještě 1/2 hodiny kynout. Poté ji vložíme do vyhřáté trouby a pečeme pomalu asi 3/4 hodiny. Pokud by se nám svrchu začínala připalovat, přikryjeme ji alobalem. Upečenou vánočku ještě teplou pocukrujeme a necháme vychladnout.
Vánočka i pro levé ruce
Ingredience:
500 g polohrubé mouky,
125 g moučkového cukru (část lze nahradit vanilkovým cukrem),
100 g másla,
3 - 4 g sádla,
1 vejce,
1 vejce na potření těsta,
1 žloutek,
32 g droždí,
250 ml mléka,
špetka soli,
citronová kůra,
malá hrst rozinek namočených v rumu,
nasekané mandle.
Příprava:
Tohle je recept na ideální kynuté těsto, protože ať jsem je dělala z jakékoli mouky (= s jakýmkoli obsahem lepku), tak jsem je nikdy nemusela "dosypávat" moukou nebo "dolívat" olejem. Vždycky vyšlo tak jak mělo.


Všechny ingredience musí mít pokojovou teplotu. V hrníčku rozpusťte máslo a sádlo a nechte zchladit, ohřejte mléko, aby bylo vlahé. Do menší misky rozdrobte kvasnice, posypte je asi polovinou polévkové lžíce cukrem a zalejte vlažným mlékem. Nechte pár minut vzejít kvásek. Do velké mísy prosejte mouku, přidejte cukr, celé vejce a žloutek navíc, máslo se sádlem, špetku soli, trochu citronové kůry, mléko a kvásek.

Umíchejte těsto, nejlépe v mixéru. Dejte si načas a těsto vypracujte důkladně. V mixéru 15 - 20 minut střední rychlosti. Poté těsto vyklopte na pomoučněný vál a "zkontrolujte" rukama. V ideálním případě se těsto nesmí lepit ani ve velkých kusech na ruce, ani na podložku a bude mírně olejovité od sádla. Pokud bude moc olejovité, podsypte je moukou a zapracujte, pokud bude hodně suché, přidejte kapku olivového oleje. Pokud se těsto lepí, vraťte je do mixéru a ještě 5 minut je nechte propracovávat.

Hotové těsto nechte v míse přikryté čistou utěrkou vykynout na dvojnásobný objem (cca za 2 hodiny). Než těsto vykyne, namočte rozinky do rumu.

Vykynuté těsto ještě jednou promněte na vále a přidejte do něj rozinky a nasekané mandle. Trochu obojího si nechte na posypání celé vánočky. Těsto uválejte do válce a rozdělte na 9 dílů (naznačte si nožem 8 dílů a pak je nakrájejte na trošku menší dílky tak, aby jich vyšlo 9). Všechny dílky by měly být stejně velké. Uválejte z nich pět válečků (ze čtyř upletete spodní patro vánočky, pátý je jako vzorová délka pro další válečky). Dávejte pozor, aby váleček byl stejnoměrně široký - délka stačí 15 - 20 cm. Ze čtyř upleťte cop tak, že začnete od půlky a levý váleček propletete na druhou stranu přes 3 zbývající, pak zase levý a zase na pravou stranu. Až jej dopletete na konec, slepte konce jemně k sobě a dopleťte druhou půlku. Přeneste cop opatrně na plech s pečícím papírem. Ze tří válečků upletťe klasický cop a položte jej na střed čtyřválečkového. Aby vám dobře držel, můžete střed spodního patra vánočky rukou trochu připlácnout. To samé pak udělejte se středním patrem. Ze zbývajících dvou válečků upleťte horní patro a dejte je na spodní dvě na plechu. Oba konce vánočky zahněte dospod těsta (všechny tři patra najednou). Vánočka by měla být menší a vyšší. Pečením nakyne a nabyde do stran.

Rozehřejte troubu (klasika - horní a dolní ohřev, na horký vzduch teď zapomeňte) na 220°C. Zapíchněte do vánočky 4 krátké špejle tak, abyste upevnili všechna tři patra na sobě. Jednak vám je při pečení podrží a jednak kolem nich bude utíkat z těsta přebytečný vzduch. Potřete vánočku důkladně rozšlehaným vejcem a posypte zbylými rozinkami a mandlemi. Nechte chvíli kynout na plechu, než se vám rozehřeje trouba.

Pozn.: Čím víc olejovité těsto, tím víc bude upečená vánočka vláčnější, ale také bude mít větší tendenci se při pečení svalit. Proto je důležité vánočku dobře propíchat špejlemi. Raději víc než míň.

Pečte 7 minut při 220°C, pak teplotu zmírněte na 150°C a pečte 25 minut a nakonec ještě 28 minut při 100°C.
Vánočka z tvarohového těsta
dia
Ingredience:
250 g netučného tvarohu,
150 g rostlinného tuku,
500 g hladké mouky,
2 vejce,
citrónová kůra,
rozinky,
mandle,
1/2 l mléka,
2 PL rumu,
2 sáčky prášku do pečiva,
4 odměrky sladidla Kandisinu.
Příprava:
V míse dobře utřeme tvaroh, tuk, umělé sladidlo, vejce, mléko, rum, přidáme rozinky a mandle. Nakonec přisypeme mouku s rozmíchanými prášky do pečiva a zpracujeme těsto. Upleteme vánočku, potřeme ji rozšlehaným žloutkem a upečeme v dobře vyhřáté troubě dozlatova.
Máslová vánočka
Ingredience:
450 g hladké mouky,
100 g hrubé mouky,
30 g droždí,
120 g moučkoveho cukru,
asi 2 dl a 2 lžíce mléka,
sůl,
150 g másla,
3 žloutky,
2 lžíce mandlí,
2 lžíce rozinek,
kousek vejce a 1 lžíce mléka na potření,
hladká mouka na vyválení,
papír na peče­ní,
moučkový a vanilinový cukr na posy­pání.
Příprava:
Droždí rozmícháme se lžící cukru, dvěma lžícemi mouky a trochou vlažného mléka a necháme na teplém místě vykynout. Změklé máslo napěníme s cukrem, postup­ně vmícháme žloutky, potom přidáme mouku prosátou se solí, vykynutý kvásek a vlažným mlékem zaděláme tuhé těsto.

Přeložíme je na vál a rukama pracujeme tak dlouho, až se těsto nelepí na vál. Přidá­me přebrané, propláchnuté a okapané rozin­ky, část oloupaných, drobně nakrájených mandlí, přeložíme je zpět do mísy vysypané moukou, těsto poprášíme moukou, mísu po­kryjeme utěrkou a necháme na teplém místě vykynout. Při kynutí je dvakrát promísíme.

Vykynuté těsto rozdělíme na válu na osm kousků, z nichž jeden bude větší. Sedm kousků vyválíme v tenké válečky, ze čtyř upleteme cop, přeložíme jej na papír na pe­čení položený na plechu a střed podélně trochu vyhloubí­me. Na něj položíme cop ze tří válečků a ta­ké jej ve středu trochu vyhloubíme. Největší dílek těsta rozkrojíme na půlky, vyválíme z nich velmi tenké válečky, stočíme je, polo­žíme na vánočku, na obou koncích je pod ni podložíme a dobře přitiskneme.

Vánočku necháme vykynout na teplém místě, při kynutí ji potřeme vejcem rozšleha­ným s mlékem. Vykynutou vánočku opět po­třeme vejcem s mlékem, posypeme oloupa­nými, nakrájenými mandlemi a do středu vrchního copu zasuneme několik kousků špejlí (propíchneme je až k plechu), aby se cop nesesunul. Vánočku tva­rujeme vyšší a užší, poněvadž se těsto při pečení trochu roz­šiřuje.

Vánočku vkládáme do dobře vyhřáté trouby (200 stupňů C), po krátkém zapečení příkon tepla zmírníme (asi na 180 stupňů C) a vánočku dope­čeme. Peče-li se shora pří­liš rychle, přikryjeme ji pomaštěným papírem. Doba pečení je asi 50 minut.
Babiččina starodávná, vláčná vánočka
Ingredience:
120g másla
80g jemného krystalového cukru
3 žloutky
špetka soli
kůra z půl citronu vosku zbaveného
tlučená vanilka, nebo 1 vanilkový cukr
25g droždí, nebo 7g balíček sušeného
1/4l mléka (v původním receptu je sladká smetana)
500g hladké i krupičkové mouky (používám polohrubou)
50g hrozinek + 40g sušeného červeného rybízu, vše předem oprané a namočené v trošce rumu
50g citronády (používám i víc a někdy míchanou kandovanou kůru z citronu a pomeranče)
60g oloupaných opražených mandlí, na hrubo posekaných
trošku strouhaného muškátového oříšku
trošku mletého kardamomu

1 vejce na potření
oloupané, celé mandle na ozdobu
Příprava:
V míse si umícháme máslo do pěny, přidáme cukr, žloutky, sůl, kůru a vanilku a třeme do husta (asi 20min.).

Do mísy připravíme prositou mouku a uděláme do ni důlek. Do toho vlijeme vykynutý kvásek, připravený z droždí, troškou cukru, malé části mouky a trochou vlahého mléka. Přidáme ostatní mléko, máslové těstíčko a v míse vypracujeme tuhé těsto. Přendáme na vál a ještě dále vypracujeme. Přidáme slité hrozinky a rybíz, mandle, citronádu. Přendáme do trochou oleje vymaštěné mísy, přikryjeme utěrkou a necháme kynouti po 1 hodinu, nebo až se těsto zdvojnásobí v objemu. (Někdy dávám těsto kynout do zhasnuté, vlažné trouby)

Vykynuté těsto na vále vyválíme ve velkou rolku, kterou nakrájíme na osum dílů (jeden ukrojím vždy o trochu větší). Ze čtyř vyválíme válečky, které zapleteme na ¨cop¨dohromady a konce dobře stiskneme dohromady. Položíme jej na máslem pomaštěný plech (nebo vyložený pečícím papírem, záleží na plechu), spojíme dlaně dohromady a roztáhneme střed ¨copu¨ po celé délce do stran. Upleteme si cop ze tří válečků a ten položíme na první ¨cop¨. Hranou jedné dlaně stlačíme ¨cop¨uprostřed. Smáčkneme dobře konce naplocho a ty zasuneme pod první ¨cop¨. Poslední díl těsta (ten větší) rozkrojíme na dva a vyválíme válečky, které stočíme (jako motouz) a položíme úplně nahoru vánočky. Konce smáčkneme dohromady naplocho a ty zasuneme pod první ¨cop¨.

Vánočku zajistíme (napícháme uprostřed v odstupech špejle, důležité je zajištění konců) asi pěti špejlemi tak 12cm dlouhými. Přikryjeme utěrkou a dáme vykynouti.

Vykynutou potřeme trochu našlehaným vajíčkem, na každou vystouplou část ¨copů ¨položíme celou mandli, necháme trochu oschnout a pak ji ještě jednou potřeme.

Dáme péci do dobře předehřáté trouby (asi 200°C) a když se vánočka začíná červenat, teplotu snížíme (170-180°C, přikryjeme pečícím papírem (který jsme přeložili napůl podélce a zase otevřeli) a dopečeme ji zvolna po asi 1 hodinu. Poznáme, že je upečená, když do ní zapíchneme špejli a ta po vyjmutí zůstana čistá. Po upečení se vánočka nechá dobře vystydnout a pak se odstraní špejle. Když je vánočka asi uprostřd pečení, otočím ji v troubě tak, aby ta stana co byla vzadu, byla nyní vpředu (tak se vánočka stejnoměrně upeče)

Báječně vláčná starodávná vánočka z Moravy
Ingredience:
500 g hladké a hrubé mouky dohromady (1:1),
150 g másla,
špetka soli,
100 g cukru,
nastrouhaná citronová kůra,
vanilkový cukr,
na špičku nože nastrouhaný muškátový oříšek,
25 g kvasnic,
1/4 - 1/3 l mléka,
4 žloutky,
80 g hrozinek v trošce rumu namořených,
50 g mandlí posekaných na hrubo,
1 vejce + 1 lžíce smetany, nebo mléka na potření,
celé blanšírované mandle na ozdobu,
máslo na pečící papír,
5 dlouhých špejlí,
Příprava:
Do prosáté mouky v míse rozsekáme máslo, přidáme sůl, cukr, kůru, vanilkový cukr a vše zamícháme. V mouce utvoříme důlek a do toho nalijeme vzejitý kvásek z kvasnic, špetky cukru a části vlahého mléka. Do zbytku mléka rozmícháme žloutky, přilijeme k mouce a vypracujeme ze všeho těsto.

Těsto přendáme na vál a ještě ho vypracujeme na tuhé lesklé těsto, ke kterému přidáme okapané hrozinky, sekané mandle, a vrátíme ho do mísy. Přikryjeme utěrkou a na vlahém místě necháme kynout asi 3/4 - 1 hodinu, nebo až je dvojnásobného objemu.

Z vykynutého těsta utvoříme válec a ten rozdělíme na 8 stejných dílů. Nejdříve vyválíme 4 díly na válečky a ty spleteme dohromady. Přendáme na plech vyložený pečícím papírem a vymaštěný máslem. Vyválíme 3 díly na válečky a ty spleteme do copu. Cop položíme nahoru předešlého pletence. Poslední díl rozdělíme na dva a ty vyváléme ve válečky, které stočíme dosebe. Vánočku zajistíme špejlemi tak, aby ty pronikly těstem až k plechu. Použijeme celkem 5 špejlí, na každém konci jednu a pak 3 s rozestupem nahoře. Znovu necháme přikrytou vánočku nakynout.

Vánočku potřeme našlehaným vejcem s mlékem, na každou vypouklinu v pletencích položíme mandli, vše necháme zaschnout a ještě jednou vánočku potřeme vejcem.

Troubu dobře vyhřejeme na vysokou teplotu, vložíme do ni plech s vánočkou a když ta začne na povrchu zlátnout, tak snížíme teplotu a vánočku přikryjeme pečícím papírem. V mírné troubě vánočku dopečeme celkem asi 1 hodinu, nebo až zapíchnutá špejle (jiná, ne ta co drží vánočku pohromadě) je po vyjmutí čistá. Vánočku necháme dobře vychladnout a potom vyjmeme špejle a vánočku přendáme na podlouhlou mísu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama