vánoční cukroví 1

6. října 2006 v 22:52 | pohlazení |  vánoční cukroví

Kávová zrna

1/4 kg Hery, 40 dkg hladké mouky, 20 dkg práškového cukru, 3 žloutky
Vše vypracujeme v těsto, které vyválíme a vykrájíme formičkou malé oválky. Pečeme v předehřáté troubě.
40 dkg moučkového cukru, 2 balíčky BB pudinku, dvě lžičky mleté kávy, 4 lžíce kakaa, 8 lžic rumu a 25 dkg másla také zpracujeme v hmotu ze které tvoříme kávová zrna která dáváme na upečené oválky

Mocca oválky

37 dkg hladké mouky, 20 dkg másla nebo Hery, 11 dkg cukru, 3 dkg jemně mleté kávy, 1 celé vejce, vanilkový cukr
Zpracujeme v těsto ze kterého vyválíme placku a vykrajujeme oválky (hezké jsou zdobeným okrajem), pečeme je asi 20 minut při 150°C, slepujeme kávovým krémem a zdobíme čokoládou.

Čokoládové kostky

3 žloutky, 15 dkg másla, 30 dkg moučkového cukru, 50 dkg polohrubé mouky, 10 dkg sekaných ořechů, 0,25 l mléka, 1 prášek do pečiva, sníh ze tří bílků - vše utřeme
Pečeme na vymazaném a moukou vysypaném plechu. Studené nakrájíme na pravidelné kostky, namáčíme v polevě a obalujeme v moučkovém cukru s kokosem nebo oříšky. Polevu dvakrát opakujeme.
Poleva: 2 kostky ztuženého tuku Iva, 6 lžic kakaa, 7 lžic rumu. Vše rozpustíme za stálého míchání na mírném ohni.

Čokoládové dortíčky

14 dkg másla, 4 žloutky, 14 dkg cukru, strouhaná citrónová kůra, vše utřeme. Z bílků našleháme sníh, 14 dkg strouhané čokolády 14 dkg polohrubé mouky zlehka smícháme dohromady. Obě směsi smícháme a vypracujeme v těsto, které natřeme na vymazaný plech. Po upečení se ještě z teplého vypichují kulaté dortíčky, které slepíme čokoládovým krémem a poléváme čokoládovou polevou.

Sádlové rohlíčky

14 dkg hladké mouky, 14 dkg cukru, 14 dkg ořechů, 14 dkg sádla
Těsto vyválíme asi na půl centimetru, potřeme bílkovou polevou a vykrajujeme půlměsíčky. Pečeme v mírně vyhřáté troubě.

Oříškové laskonky

5 bílků, 17 dkg práškového cukru, 10 dkg strouhaných oříšků, 5 dkg polohrubé mouky, 5 dkg rozpuštěného másla
Z bílků ušleháme tuhý sníh, do kterého jemně vmícháme práškový cukr, smíchaný s oříšky, moukou a nakonec opatrně přiléváme rozpuštěné vychladlé máslo. Lehce zamícháme a na vymazaném plechu tvoříme lžičkou placičky. Pečeme v mírně vyhřáté troubě. Vychladlé placičky plníme krémem.
Krém: 15 dkg másla, 10 dkg práškového cukru, 1 žloutek, 3 lžíce kakaa,. Krém připravíme umícháním všech přísad do hladka. Můžeme také laskonky ozdobit čokoládou. Ukládáme do krabičky a necháme uležet

Sultánky

18 dkg hladké mouky, 12 dkg tuku, 9 dkg cukru, 10 dkg mletých oříšků.
Na vále zpracujeme těsto ze kterého vyválíme placku a vykrajujeme kolečka. Pečeme na vymazaném plechu v předehřáté troubě do růžova. slepujeme marmeládou a poléváme kakaovou polevou. Ozdobíme mandlí nebo ořechem.
Kakaová poleva: 1 vrchovatá lžíce moučkového cukru, 1 vrchovatá lžíce kakaa, 1 vrchovatá lžíce solamylu, 5 dkg másla, 2 lžíce mléka. Máslo rozpustíme v kastrůlku, přidáme cukr, kakao, solamyl a mléko a vše pomalu zahříváme až k bodu varu. Když začne houstnou odstavíme a ještě teplou použijeme.

Pestré sušenky

35 dkg polohrubé mouky, 10 dkg tuku, 12 dkg práškového cukru, 2 vejce, 1/2 prášku do pečiva, 1 balíček vanilkového cukru, z 1 citronu kůra i šťáva, 1 lžíce kakaa
Na vál prosejeme mouku s práškem do pečiva, přidáme cukr, rozdrobený tuk, vejce vanilkový cukr, citrónovou šťávu i kůru, vypracujeme těsto které rozdělíme na dvě poloviny. Do jedné poloviny přidáme kakao a těsto vyválíme na placku. Z těsta vypichujeme tvary a vždy klademe na sebe dva různé velikosti a různé barvy. Sušenky klademe na vymazaný plech, potřeme oslazenou vodou a v mírné troubě pečeme dožluta.

Žloutkové košíčky

23 dkg hladké mouky, 10 dkg práškového cukru, 12 dkg másla nebo tuku, 3 žloutky
Na vále zpracujeme mouku, cukr, máslo a žloutky v hladké těsto, které vtlačujeme do formiček a v prudké troubě pečeme. Vychladlé košíčky plníme krémem a poléváme čokoládovou polevou kterou zdobíme půlkou ořechu, mandle nebo cukrářským zdobením.
Náplň: 6 dkg práškového cukru, 1 žlutek, 10 dkg másla, lžíce rume, hrst strouhaných ořechů. Máslo utřeme s cukrem a žloutkem, přidáme rum a ořechy.

Čajové rohlíčky

14 dkg tuku, 1 žloutek, 3 dkg cukru, 5 dkg strouhaných mandlí, 28 dkg hladké mouky, 1 prášek do pečiva.
Tuk utřeme se žloutkem, postupně vmísíme cukr a strouhané mandle. Mouku promísíme s práškem do pečiva a přidáme utřenou směs. Vypracujeme těsto, ze kterého tvoříme rohlíčky, které pečeme do růžova. Připravíme si dvě misky - do jedné teplou vodu se dvěma lžícemi rumu a do druhé vanilkový cukr. Rohlíčky namáčíme, obalíme a necháme uschnout na plechu.
Babiččiny vánoční rohlíčky
Ingredience: Těsto: 300 g polohrubé mouky, 160 g Hery (másla), 30 g droždí, 2 lžíce rumu, z půlky citronu strouhaná kůra, 120 g strouhaných mandlí, 1 vanilkový cukr, 3 lžíce mléka do kvásku
Na obalení: 400 g moučkového cukru smícháme s 2 vanilkovými cukry
Postup přípravy: Nejprve si odvážíme suroviny - měly by mít pokojovou teplotu. Připravíme si kvásek - do hrníčku rozdrobíme droždí, přidáme kávovou lžičku cukru, lžíci mouky a 3 lžíce mléka. Rozmícháme dohladka a necháme na teple vzejít. Na vál prosijeme mouku, přidáme mandle, rozkrájený tuk, vanilkový cukr, rum, citronovou kůru. Vlijeme kvásek a vypracujeme tuhé těsto do tvaru koule. Kouli zabalíme do čisté utěrky a dáme kynout do většího hrnce se studenou vodou na min. 3 hodiny. Po vykynutí utěrku rozvážeme, těsto osušíme, necháme cca 1/2 hodiny při pokojové teplotě povolit, rozdělíme napůl a na pomoučeném vále rozválíme na placku. Formičkou na cukroví vykrajujeme trojúhelníčky (raději větší), ty pak stáčíme od širší strany ke špičce a zahneme do tvaru rohlíčku. Pečeme v horké troubě (200 °C) a ještě horké obalujeme v cukru.
Duté rohlíčky
Suroviny:
25 dkg práškového cukru
12,5 dkg másla
10 dkg hladké mouky
12,5 dkg lískových oříšků /mletých/
1/2 lžičky sody
Ze surovin vypracujeme těsto a plníme formičky,opravdu málo,protože těsto dost vyskočí,pečeme v mírné troubě.Ještě teplé vyklopíme,jde to dobře.Obalujeme celé v cukru
Ježaté koláčky
Suroviny:
60 dkg hladké mouky
40 dkg másla
20 dkg lískových oříšků /mletých/
15 dkg cukru
1 vejce
marmeláda
strouhaný kokos+strouhaná čokoláda na obalení
trochu mléka
Smícháme vše dohromady a děláme kuličky,do kterých vymačkáme vařečkou jamky,které plníme marmeládou.Dáme péct.Po vychladnutí mažeme bílou polevou = mléko s cukrem a ihned namáčíme do směsi strouhané čokolády s kokosem.Je to výborné a z jedné dávky je velké množství /závisí na velikosti kuliček/.
vyfouklé kokosové rohlíčky
Suroviny:
5.) Kokosové rohlíčky vyfouklé: Těsto: 25 dkg omega nebo lukana 100 % tuk
25 dkg mouky polohrubé
25 dkg cukr
12 kokos
0,5 prášku do pečiva
- těsto do formiček rohlíčků, trouba asi na 180 - 200°C
Rohlíčky nabudou a upečené konce močíme v čokoládě
Žloutková kolečka
Suroviny:
30 dkg mouka hladká
20 dkg cukrářská lukana nebo stela
8 dkg cukru
12 dkg ořechů
zpracujeme těsto, vyválíme, vykrájíme kolečka. Upečeme do růžova. Polovinu koleček polejeme žloutkovou polevou, pak plníme krémem. Krémem potřeme i boky koleček a obalíme v ořechách.
Krém ořechový nebo vanilka.
Vánoční chrastí
Suroviny:
6 bílků
40 dkg cukru krupice
15 dkg nasekaných ořechů
15 dkg rozinek
5 rohlíků nakrájených na malé kousky
Ušlehat bílky s cukrem hodně dotuha, vmíchat rozinky, ořechy a nakonec vmícháme rohlíky.
Lžičkou děláme hromádky na pečící papír a pečeme
v mírné troubě dorůžova.
Dvojité rohlíčky
Suroviny:
Na těsto:
150g másla
300g hl. mouky
150g ml. cukru
3 žloutky

Na náplň:
Sníh ze 6 bílků
250g ml. cukru
250g ml. ořechů nebo kokosu
- Ze všech surovin vytvoříme těsto,
které tence rozválíme na plech.

- Potřeme marmeládou.

- Nahoru dáme sníh ušlehaný s cukrem
a ořechy (nebo kokosem).

- Ještě horké vykrajujeme do tvaru půlměsíčku
Tetiččiny kokosky
Suroviny:
200g hladké mouky,150g cukru písku,200g Hery,200g kokosové moučky,2 celá vejce,1 prášek do pečiva,
Přísady se zpracují v těsto,které se nechá 1 hod v chladničce odpočinout.Potom z těsta tvarujeme malé kuličky,které poskládáme na plech,pozor nabývají tak mezi nimi větší mezery.Na plechu do každé kuličky vmáčkneme burský či lískový oříšek nebo kousek vlašského jádra/já zkusila i kousek čokolády/.Pečeme v mírně teplé troubě asi 150,ke konci pečení můžeme teplotu mírně zvýšit,Velmi nabývají!Jak jsou narůžovělé jsou hotové..Necháme pár dnů odležet a jsou opravdu výborné.
Skořicové
Suroviny:
160 g tuku
160 g hladké mouky
80 g cukru moučky
80 g ořechů
1 vrchovatá lžička skořice
Upéct trojúhelníčky, slepit rybízovou marmeládou a potřít rumovou polevou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | E-mail | 16. října 2007 v 12:33 | Reagovat

Vánoční cukroví

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama