Netradičně na vánoce

20. února 2007 v 16:11 | pohlazení |  Netradiční vánoční cukroví
Suroviny: 1 ananas, 2 tabulky bílé čokolády, drcený popcorn Postup: Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Vychlazený a nakrájený ananas v ní namáčíme a klademe na rošt. Sypeme drceným popcornem, dokud je čokoláda tekutá.
ČOKOLÁDOVÉ KULIČKY
Suroviny na cca 50 kuliček: 40 g popcornové kukuřice, olej na přípravu popcornu, 100 g mléčné čokoládové polevy, 2 lžíce javorového sirupu, 20 g kokosového tuku, 2 lžíce mléka, 2 lžíce sekaných mandlí. Postup: Připravte popcorn podle základního receptu a udržujte jej teplý v troubě asi při 100°C. Polevu, kokosový tuk a mléko dejte do hrnce a za stálého míchání zahřívejte, dokud se tuk a poleva nerozpustí. Nalijte směs na teplý popcorn a všechno dobře promíchejte. Pomocí dvou lžiček vytvářejte kuličky a pokládejte je na namaštěný alobal. Dejte ztuhnout asi na 30 minut do ledničky.


Čokoládové kuličky
Čokoládové kuličky

POPCORN CROSSIES
Na 30 crossies potřebuješ: 100 g mléčné čokoládové polevy, 50 g hořké čokoládové polevy, 1/2 hrnku popcornové kukuřice, 1/2 hrnku slunečnicových semínek, 1/2 hrnku žlutých rozinek.
Nejprve připrav napukaný popcorn. Dej polevy do hrnce. Rozpouštěj je při velmi nízké teplotě. Stále míchej, aby se poleva příliš nezahřála. Jakmile je tekutá, sundej hrnec z plotýnky. Do hrnce přidej popcorn, slunečnicová semínka a rozinky a míchej, až bude všechno pěkně obalené čokoládou. Hmotu z hrnce nabírej lžičkou a druhou lžičkou ji vždy setři na hladké prkénko. Takhle pokládej hrudku vedle hrudky. A šup s nimi do lednice! Až vychladnout, můžeš je posadit do papírových mističek.
Čokoládové lanýže (zhruba 50 kousků)
70g smetany ke šlehání, 100g másla, 60g cukru (může být i méně), 200g kvalitní čokolády, 2 lžíce likéru dle vlastní volby, kakaový prášek na obalení (zhruba 3 lžíce)

1. Do malého kastrůlku odvažte smetanu, máslo a cukr. Za stálého míchání zahřívejte na středně silném ohni, avšak jen do okamžiku, než se cukr i máslo rozpustí. Pak ihned odstavte, přidejte najednou všechnu nalámanou čokoládu a vařečkou míchejte, dokud se všechna dobře nerozpustí. Nakonec ještě vmíchejte likér a hmotu uložte do druhého dne do chladu.

2. Rozložte na sebe dva nebo tři obyčejné papírové ubrousky a na ně doprostřed prosejte kakaový prášek. Lžičkou odkrajujte z dobře ztuhlé lanýžové hmoty menší kousky, bleskově je poněkud zaoblete konečky prstů a vzápětí obalte v kakau. Jde to velmi snadno, když střídavě nadzvedáváte všechny čtyři okraje ubrousků a nutíte tak kuličky putovat kakaovým práškem. Oklepejte a přendejte do malých papírových košíčků.
Lanýže
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama