Prosinec 2007

Perníková chaloupka

15. prosince 2007 v 5:12 | pohlazení |  Krása z perníku
Vánoční perníková chaloupka
Na těsto potřebujeme:
200g margarínu, 500g medu,. 250g krystalového cukru, 1 balíček perníkového koření, 15 g kakaa, 1000g hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, špetka soli, 2 vejce
Na zdobení: 3 bílky, 500g moučkového cukru a cukr na posypání, 2 plátky červené želatiny, drobné pečivo, cukrátka, mandle, nebo jiné ozdoby, potravinářská barva.
Margarín, med, koření a kakao za stálého míchání zahříváme, dokud se cukr nerozpustí. Necháme vychladnout.
V míse smícháme mouku, prášek do pečiva a sůl. Ušleháme vejce a smícháme je s medovou hmotou. Vše zpracujeme v hladké těsto. Přikryjeme a nejméně hodinu necháme v chladničce odležet.
Poté těsto vyválíme na sílu asi 1/2cm, přendáme na vymazaný plech a ještě jednou vyválíme. Části chaloupky vyřízneme nožem podle šablony. Ze zbylého těsta vykrajujeme stromečky, ježibabu, Jeníčka s Mařenkou, srdíčka a části plotu.
Vše pečeme 10-12 minut v předehřáté troubě.
Jestliže se nám jednotlivé tvary domečku pečením zdeformovaly, můžeme je ještě horké upravit nožem.
Teplé je oddělíme od plechu a necháme vychladnout. Z bílků ušleháme tuhý sníh a přidáme tolik cukru, aby se hmota dala stříkat. Sáčky na stříkání slepíme z pevného pergamenového papíru.
Dveře a okna na rubu potřeme trochou polevy a přilepíme je na želatinu. Všechny části chaloupky lepíme polevou na kartónovou šablonu (V šabloně nesmíme zapomenout na výřezy oken a dveří).
Boční a čelní stěny ozdobíme polevou a cukrátky. Když všechny cukrátka pevně drží, nalepíme boční a čelní stěny cukrovou polevou na velkou dřevěnou podložku a hrany natřené polevou přitlačíme. Necháme vyschnout.
Stromky postříkáme polevou a přilepíme na podložku.
Figurky ježibaby, Jeníčka a Mařenky zdobíme potravinářskou barvou. Pestře je ozdobíme. Srdíčka přilepíme kolem chaloupky jako plot.

Dvůr poprášíme cukrem a umístíme figurky. Pečeme 10-12 minut při teplotě 200-225 stupňů.
Perníková chaloupka
Na vánočním stole se bude vyjímat doma vyrobená perníková chaloupka. Podle následujícího návodu si můžete vytvořit šablony a upéct chaloupku za kterou by se nestyděla žádná moderní ježibaba :)
Suroviny na 1 chaloupku
1 kg medu,
1/4 l vody,
650 g žitné mouky,
600 g hladké mouky,
po 100 g nadrobno nakrájeného citronátu a oranžátu,
40 g perníkového koření,
30 g jedlé sody,*
5 oloupaných mandlí,
2 PL citronové šťávy,
3 bílky,
300 g práškového cukru,
různobarevná cukrátka,
máslo na plech
Med předvaříme s vodou a necháme vychladnout. Mouku prosijeme na vál, přidáme citronát, oranžát a perníková koření. Doprostřed mouky vyhloubíme důlek, nalijeme do něj vychladlý med s vodou.
Zamícháme, nakonec přidáme jedlou sodu a vypracujeme pevné hladké těsto. Přikryjeme a necháme 1 až 2 dny odpočívat, aby bylo vláčnější. Na perníkovou chaloupku si vystříhneme z lepenky šablonu. Přesné rozměry dopíši.
Dva plechy na pečení trochu vymastíme. Troubu vyhřejeme na 200°C.
Z perníkového těsta vyválíme pruhy 1 1/2 cm silné a 40 cm dlouhé a v 2-3 mm odstupech je narovnáme vedle sebe na plech. Měli bychom tak vytvořit obdélník 46x26cm. Při pečení se pruhy těsta roztáhnou, vyplní se mezery mezi jednotlivými pruhy a vznikne souvislý plát těsta, který připomíná stěnu z dřevěných trámů. Tuto část těsta pečeme 20 až 30 minut na prostřední příčce trouby.
Podle tohoto návodu si nakreslíme a vystříhneme šablonu pro perníkovou chaloupku. Dodatečně ještě přiděláme komín a několik malých perníčků na ozdobu stěn
Zbylé perníkové těsto vyválíme na sílu 1 cm a vykrojíme jeden plát veliký 25 x 15 cm a jeden 35 x 28 cm. Položíme na plech. Propícháme vidličkou a pečeme 12 až 18 minut na prostřední příčce trouby. Z plátu velikosti 40 x 26 cm, ktery jsme upekli jako první, vyřízneme ostrým nožem podle šablony štít a boční stěny chaloupky. Na přední straně vyřízneme dvířka a okno.
Z hladkých plátů vyřízneme podle šablony základ na chaloupku a dva díly na střechu. Zbylé těsto vyválíme na 1/2 cm silnou placku, vykrojíme 10 malých perníčků a na každý dáme půlku mandle. Ze zbylého těsta vykrojíme komín - jednotlivé díly a tyčky na plot. Pečeme 12-15 minut.
Z bílků, cukru a citrónové šťávy utřeme polevu, kterou slepíme k sobě jednotlivé díly chaloupky. Polevu necháme vždy trochu zaschnout a potom lepíme další díl. Střechu a komín chaloupky potřeme polevou tak, aby připomínala čerstvě napadaný sníh. Chaloupku můžeme podle vlastní fantazie nebo podle chaloupky na přiloženém obrázku ozdobit perníčky a barevnými cukrátky.
Na perníkovou chaloupku si vystříhneme z papíru šablonu podle uvedeného nákresu. Podklad a oba díly střechy vykrojíme ostrým nožem z těsta silného asi 1 cm. Oba štíty a boční stěny vykrojíme z upečeného, ještě teplého těsta, poskládaného z pruhu (malých válečků), které připomínají trámy.

Jedna z mnoha možností pro oblíbenou chaloupku. Podkladový plát může být větší a můžeme na něj postavit stromečky podle vlastní představy
Zbytky těsta uhněteme do koule, vyválíme plát o síle 1/2 cm a vykrojíme z něj laťky na plot, okenice, dveře, komín a malé perníčky na ozdobu chaloupky.
Když si chceme udělat chaloupku, jakou mívá ježibaba, chaloupku s vysokými štítky, můžeme těsto vyválet a dvě čelní a boční stěny vykrojit z 1 cm silného těsta. Jednotlivé díly vykrajujeme se syrového těsta v přiměřené velikosti podle nakreslených šablon.
Chaloupku můžeme ozdobit podle vlastní fantazie. Podkladový plát na chaloupku může být i o něco větší, můžeme udělat pestrou růžovou zahrádku.

vyobrazeníPerníkový vánoční stromeček
Ingredience:
Suroviny na jeden stromeček:
100 g másla,
200 g medu,
125 g cukru,
1/2 sáčku perníkového koření,
600 g hladké mouky,
2 čajové lžičky kakaového prášku,
1/2 sáčku kypřícího prášku,
špetka soli,
1 vejce
-----------------------------------
1 bílek,
1 šálek práškového cukru,
malé červené svíčky,
máslo na plech
Příprava:
Plech vymažeme máslem. Máslo, med, cukr, perníkové koření promícháme, za stálého míchání ohříváme, dokud se cukr nerozpustí. Mouku, kakao, prášek do pečiva a sůl dáme na vál, přidáme vejce, medovou směs a vypracujeme těsto, které necháme přes noc odpočinout při pokojové teplotě.

Z lepenky si vystříhneme šablony na 9 hvězd o průměru 5 až 15 cm a na 7 koleček o průměru 3 cm.

Troubu vyhřejeme na 200 stupňů. Těsto vyválíme na tloušťku 1/2 cm a vykrájíme hvězdy a kolečka. Pečeme je asi 10 minut na prostřední příčce trouby. Ještě horké sundáme z plechu a necháme vystydnout. Bílek s cukrem utřeme na hustou směs. Mezi hvězdy položíme jedno kolečko a slepíme cukrovou hmotou. Nejmenší hvězdu připevníme kolmo k ostatním hvězdám na vrch stromečku.

Stromek lehce posypeme zbylým práškovým cukrem a svíčky připevníme cukrovou polevou na vyčnívající cípy hvězd.
Staročeské medové perníčky
Ingredience
Suroviny: 250 g medu svaříme se 120 g krystalového cukru a 1/8 litru vody a necháme vychladnout
Do této hmoty postupně přidáváme za stálého míchání 500 g hladké mouky
1 vejce
70 g cukru moučky
1 lžičku skořice
3 hřebíčky
2 zrnka nového koření
1/2 lžičky anýzu
Toto koření předem rozdrtíme a přesijeme. Nakonec přidáme lžičku sody bicarbony.PostupPřipravený materiál dohladka zpracujeme a necháme v míse přes noc odležet. Druhý den vyválíme placku, ze které ostrým nožem vykrájíme různé tvary, které klademe na tukem pomazaný plech. Potom potřeme figurky vlažnou vodou a dáme péci. Neodbíháme od trouby. Upečené perníčky potřeme vajíčkem s trochou mléka, aby dostaly lesk, ale už nepečeme. Po vychladnutí zdobíme bílkovým cukrem, který je možno obarvit cukrářskou barvou.

Bílková poleva:
140 g dvakrát přesátého jemného moučkového cukru ušleháme s jedním bílkem a lžičkou rumu a zdobíme.
Medový perník Julie Chadimové
300 g medu, 1 kg hladké mouky, 300 g moučkového cukru, 2 vrchovaté polévkové lžíce perníkového koření, 25 jedlé sody (bicarbony), 1 polévková lžíce kakaa, 1 kostka ztuženého tuku Omega, 8 vajec
V hrnku rozehřejte ztužený tuk společně s medem a vmíchejte do směsi 8 celých vajec. V míse vše důkladně promíchejte a přidejte zbývající ingredience. Velice důkladně vypracujte těsto, které necháte 24 nebo ještě lépe 48 hodin v chladu odležet.
Medové těsto od stařenky
6 vajec, 0,5 kg cukru, 900 g hladké mouky, 3 lžíce rozpuštěného medu, lžička sody, 3 lžičky skořice, lžička hřebíčku, lžička nového koření, případně fenykl a badyán, rozšlehané vajíčko na potírání
Těsto je třeba důkladně propracovat a nechat alespoň tři dny odležet v chladu. V chladu ho lze také dlouhodobě skladovat. Jednotlivé figurky před pečením potřete rozšlehaným vejcem a pečte na plechu, který je třeba pod velké kusy vymastit i vysypat moukou, pod malé pak stačí pouze vymastit.
Bezva finta
Než vajíčko na potírání perníku rozšleháte, uberte trochu bílku. Lepší je přitom potírat kousky před pečením, ale dá se i potom. "A radši mažte třikrát míň než jednou víc," radí paní Šestáková. Znamená to, že není dobré nanést na perníky jednu silnou vrstvu, zatímco ani tři tenké nevadí.
Polévaná perníková kolečka
Dělají se z těsta podle receptu od stařenky, jen mouky se trochu ubere, aby hmota byla řidší. Těsto taky nemusí být tři dny odleželé, ale může být čerstvé. Přidat je do něj možné ořechy, rozinky apod. Z těsta se pak utvoří válečky 5 x 2 cm, ty se po upečení ještě teplé nakrájí na kolečka a obalí v citronové či čokoládové polevě nebo v malinové zavařenině.
Medové pečivo Zdeňky Hanzelkové
650 g hladké výběrové mouky, 250 moučkového cukru, 100 g medu, 50 sádla, 3 celá vejce, 1 žloutek, 1 kávová lžička skořice, 1 lžička tlučeného perníkového koření (anýz, hřebíček, badyán, muškátový oříšek, muškátový květ, fenykl, nové koření), 1 mírně navršená lžička sody
Z vyjmenovaných ingrediencí důkladně vypracujte klasickým způsobem těsto a nechte ho 24 hodin odpočinout. Na druhý den ho rozválejte na 4 až 5 mm silnou placku, vykrajovačkami nebo nožem vykrájejte požadované tvary a jednotlivé kousky uložte na plech vytřený včelím voskem. Před vložením do dobře vyhřáté trouby potřete každý perníček směsí celého vejce rozšlehaného v malém množství vody. Po upečení znovu perníčky potřete vejcem, aby získaly pěkný lesk. Jednotlivé kousky ozdobte polevou ušlehanou pěkně do husta z 1 bílku (váží cca 30 g) a dvakrát přesátého moučkového cukru (asi 150 g). Nanáší se kornoutkem nebo mikrotenovým sáčkem.

[3]evík, mail, 22.11.2007 23:50

máš to moc pěkné a zároveň děkuji za inspiraci..jen se nezobrazují všechny fotečky..

[4]janik, 29.11.2007 07:38

ahojky.máš to moc hezký a dala jsi mi inspiraci na chaloupku.jana

[5]teta, 1.12.2007 14:15

je to opravdu pěkné,ta růžová lahodí oku a ti ptáčci-krása.Recepty prima,škoda jen,že ty fotečky nejdou vidět

[6]Dominika, mail, 2.12.2007 18:49

Ten kdo píše že je to hnusný asi nikdy nedělal perníkovou chaloupku a je to od něj sprostý.Je to pěkný.Dělala jsem ji dnes taky poprvé a je to makačka

[7]rena, 3.12.2007 18:55

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi je to debil,ktery nevi jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.
Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky. Jinak jsou to good strnky a dala jsem si je do oblibenych.
avo - CHTĚLA BYCH VŠEM PODĚKOVAT ZA MILÁ SLŮVKA, MOC MNE POTĚŠILA, FOTKY DODÁM CO NEJDŘÍVE A VŠEM PŘEJI POKLIDNÉ, RADOSTNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE, ŠTASTNÝ NOVÝ ROK A V NĚM MNOHO ZDRAVÍČKA A LÁSKY.

Perníky jak je neznáme

15. prosince 2007 v 5:07 | pohlazení |  Krása z perníku
Perník tlačený do formy
Příslušné množství tmavého medu (1/2 objemu hrnce) rozehřejte na plotně. Med se nesmí vařit, ale jen rozpustit. V horkém stavu do něj vmíchejte směs tlučeného koření (skořice, fenykl, hřebíček, nové koření, badyán, anýz a muškátový květ). Po vychladnutí se do směsi vmíchá hladká mouka. Vznikne hustá kaše, která se nechá při pokojové teplotě 2 až 3 dny odpočinout a zatuhnout. Poté do těsta na válu ručně zapracujte další hladkou mouku. Mouky je třeba do něj dostat co možná nejvíc, těsto však musí zůstat vláčné. Poté z něj vyválejte placku silnou 0,5 cm. Příslušnou dřevěnou formu vyčistěte, lehce vytřete stolním olejem a přiložte na ni odpovídající kus placky. Kousek po kousku ji pak palcem vtlačujte do formy. Po vytlačení je třeba motiv z formy opatrně vyjmout a syrový perník okrojit. Perníky pak pečte na plechu vymazaném včelím voskem při teplotě 150 °C. V průběhu pečení se potírají buď silně naředěným karamelem nebo ve vodě rozpuštěnou potravinářskou barvou.
Perníkové těsto Lenky Mrázové
1/2 kg hladké mouky, 6 polévkových lžic medu, 2 lžíce marmelády (nejlépe meruňkové), 2 lžíce rozpuštěného másla, 2 kávové lžičky jedlé sody, 2 lžičky perníkového koření (použít můžete i směs z obchodu), 2 celá vejce
Ze zmíněných ingrediencí vypracujte důkladně perníkové těs-to a nechte ho odpočinout, nejlépe do druhého dne. Poté z něj vypracujte placku, ze které budete vykrajovat požadované vzory. Vykrojené perníčky pokládejte na plech vytřený Herou, případně pokrmovým tukem Omega. Perníčky se pak nebudou připalovat. Pečte v dobře vyhřáté troubě. Kdo chce mít perníčky pěkně tmavé, může přidat v průběhu přípravy do těsta kávovou lžičku kakaa.
Bezva finta
Není třeba si lámat hlavu nad tím, co s těstem, které zbude. Stačí ho dát do mikrotenového sáčku a uložit do ledničky. "Vydrží pak třeba i rok," ujišťuje paní Mrkosová.
Úplně nejlepší perníčky
500 g plus 200 až 250 g hladké mouky, 4 lžíce rozehřátého medu, 100 g másla, 300 g moučkového cukru, 4 vejce, 1 lžíce kakaa, perníkové koření (badyán, skořice, hřebíček, zázvor), 2 kávové lžičky sody
Vše s výjimkou mouky a sody šlehejte nad párou 15 minut, poté přidejte 50 dkg mouky a míchejte, až je těsto horké. Před odstavením přidejte sodu s trochou mouky (aby nezůstala v kouskách) a dobře rozmíchejte. Na vál si dejte 20 až 25 dkg mouky a zchladlé těsto do ní zamíchejte. Dobře propracujte. Nejlépe přes noc nechte odležet (v tom případě bude barva perníku poněkud žlutější).
Třtinová poleva
moučkový cukr (nejlépe třtinový), vaječný bílek, kapka octa
Bílky přeceďte přes silonový cedník (pak nebude hmota ucpávat kornoutek), cukr přesejte (s třtinovým se dobře pracuje, protože se beze zbytku rozpouští). Nesmíte šlehat, ale poctivě míchat, jinak mohou vzniknout nežádoucí bubliny. Správný poměr všech složek si musí každý vyzkoušet sám. Potřebné množství cukru a bílku se navíc může případ od případu lišit; závisí to jak na velikosti vajec, tak na kvalitě cukru. Většina perníkářek si vyrábí jen malé množství polevy do kornoutku, protože hmota rychle schne a nedá se pak už použít. Poleva paní Mrkosové je naopak nejlepší po dvou dnech, kdy má hlenovitou konzistenci. Uchovávat ji však lze i dva až tři týdny, pokud ji v hrnku překryjete mokrým hadříkem a uložíte v lednici. Hadřík je třeba každý den znovu namočit.
Tvarovací »motané« těsto
500 g hladké mouky, 200 g cukru moučky, 2 vejce, 2 lžíce medu, na špičku nože amonia, perníkové koření (skořice, badyán, fenykl, anýz, muškátový oříšek, 2 zrnka nového koření, 2 zrnka pepře)
Všechny ingredience nasypte na vál a vypracujte těsto. Hotové je vložte do mikrotenového sáčku a nechte alespoň jeden den v chladu. S těstem je možné pracovat jako s plastelínou dle vlastní fantazie. Hotové výrobky upečte v troubě a po částečném vychladnutí potřete rozšlehaným vejcem, aby se perníčky pěkně leskly. Pozor, figurky je zapotřebí péct pomalu a zvolna, aby těsto příliš nenaskočilo a tvary se nezdeformovaly.
Pardubický perník
(zjednodušená receptura)
Těsto: 70 dkg hladké mouky, 20 dkg moučkového cukru, 20 dkg medu, 5 dkg meruňkového džemu (je typický právě pro pardubický perník), 5 dkg tuku, 4 vejce, 1 lžička skořice, 1 lžička koření (anýz, hřebíček, nové koření, badyán), 1 dkg jedlé sody; poleva: 30 dkg moučkového cukru, 2 bílky, citronová šťáva
Těsto důkladně zpracujte a nechte den odpočinout při pokojové teplotě v PE sáčku. Vykrájené tvary pak pečte při 180 °C a ještě za horka potřete rozšlehaným vejcem. Bílky na polevu řádně rozšlehejte s moučkovým cukrem a citronovou šťávou.
Perníčky s kávovým potěrem
600 g hladké mouky, 200 moučkového cukru, 90 g tuku (nejlépe Hera), 3 celá vejce, 150 medu, 3 kávové lžičky kakaa, 1,5 lžičky sody, sáček perníkové koření Kotányi; na potření: 1 bílek, 2 polévkové lžíce silné uvařené instantní kávy
Med nechte rozpustit ve vodní lázni, zvlášť pokud je zcukernatělý. Přidejte do něj mouku, vejce, rozpuštěný tuk, kakao, koření, sodu a vytvořte těsto. Kakaa můžete přidat i méně, perník pak bude světlejší. Těstu je třeba dát pořádně zabrat; je nutné ho zpracovávat tak dlouho, až se bude pěkně lesknout, i když je to dřina. Poté ho nechte minimálně 24 ho-din odležet v chladu zabalené do PE fólie. Druhý den těsto vyválejte a vykrájejte z něj perníčky, které potřete před upečením směsí bílku ušlehaného se silnou kávou. Ihned po upečení perníčky potřete znovu. Získají pak krásně hnědou barvu a lesk.
Nadýchaná bezva poleva
1 bílek, 180 g důkladně přesátého moučkového cukru, citronová šťáva, 1 zarovnaná polévková lžíce škrobu
Všechny ingredience důkladně utřete v misce, směs musí mít takovou konzistenci, aby s ní bylo možné psát. K jejímu nanášení používá paní Petrová klasický kornoutek z celofánu (viz postup vpravo). Po za-schnutí je bílková poleva s přídavkem škrobu nádherně nadýchaná, vyhlíží na pohled jako šlehačka.
Kynuté těsto na dekorativní pečivo
1 kg hladké mouky, 200 g másla, 1 lžička soli, asi 1 l mléka, 200 g cukru, 2 žloutky, 80 g droždí, 1 vejce (na pomazání)
Vlažným mlékem zadělejte těsto, vypracujte dohladka, aby se nelepilo, a nechte vykynout. Z válečků tvořte figurky, které přendáte na pomaštěný plech. Povrch těsta mažte rozšlehaným celým vejcem a upečte dozlatova ve středně teplé troubě.

Recept od Hipav

Já už dlouhá léta peču perníčky podle receptu jednoho včelaře:65dkg mouky hl.,25dkg medu,10dkg cukru,5dkg sádla,4 ks vejce,1 žloutek,2lžičky sody,1 vrchovatá lžička perníkového koření.Těsto necháme den odpočívat v lednici zabalené ve folii.Nejlépe se peče na papíře,neztrácí tvar. Před pečením potřít studenou voodou.

Prastaré perníčky od Meegí

prastarý recept: PERNÍČKY 370g cukru lepší je tmavý krupice,krystal 50g medu 2 celá vejce 350g hl.mouky já michám čtvrt tmavé 1 l p.lžíce skořice pomletý hřebíček, muškátový ořech,citronová kůra přiměřeně podle oka 1 k.lžička jedlé sody, nedávat prdp je to tvrdý Vše zpracujem v robotu v ruce je to nelidské a nechá se přes noc naležet. Já dělám 2nasobnou dávku a je málo. Peču na papíře jinak se lepí a na prudko jinak se roztečou.Může se přidat trochu mouky
Perníčky od Papagaje Těsto: 80 - 90 dkg hladké pšeničné mouky 3 celá vejce 3 žloutky (bílky jsou využity na zdobení bílkovou polevou) 30 dkg moučkového cukru 2 kávové lžičky perníkového koření (stačí použít hotovou koupenou směs perníkového koření, je také možné si jí namíchat*) 2 lžičky jedlé sody 9 polévkových lžic rozpuštěného tuku (stačí 100 % ztužený pokrmový tuk) 25 dkg včelího medu *Namíchaná směs koření: 3 díly mleté skořice 1 díl hřebíčku 1 díl badyánu 2 díly anýzu 1 díl zázvoru nebo kardamonu 1 díl nového koření přidat další koření podle chuti Bílková poleva: 1 bílek asi 15 dkg moučkového cukru 1 lžička citronové šťávy 1 lžička škrobu Solamyl Poznámka: Vše pečlivě přecedit přes nejjemnější sítko, aby v tom nebyly cucky, které by mohly ucpat výtokový otvor. Během několika minut míchání v misce je poleva připravena k použití, nesmí být příliš řídká, aby dobře držela tvar a neroztékala se, ani příliš hustá. Zdobí se pomocí papírového kornoutku nebo mikrotenového sáčku s ustřiženým rohem. Aby se perníčky leskly, dobře zdobily a byly tmavší, ještě horké je po vytažení z trouby potírá vejcem s přídavkem potravinářské barvy.

Recept od Bukca!

Perníčky 35 dkg hl. mouky 15 dkg cukru moučky 5 dkg másl. tuku 2 plné lžíce medu 1 vejce asi 5 lžic mléka 1/2 pr. do perníku 1 lžičku jedlé sody perníkové koření kakaový prášek