Perníková chaloupka

15. prosince 2007 v 5:12 | pohlazení |  Krása z perníku
Vánoční perníková chaloupka
Na těsto potřebujeme:
200g margarínu, 500g medu,. 250g krystalového cukru, 1 balíček perníkového koření, 15 g kakaa, 1000g hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, špetka soli, 2 vejce
Na zdobení: 3 bílky, 500g moučkového cukru a cukr na posypání, 2 plátky červené želatiny, drobné pečivo, cukrátka, mandle, nebo jiné ozdoby, potravinářská barva.
Margarín, med, koření a kakao za stálého míchání zahříváme, dokud se cukr nerozpustí. Necháme vychladnout.
V míse smícháme mouku, prášek do pečiva a sůl. Ušleháme vejce a smícháme je s medovou hmotou. Vše zpracujeme v hladké těsto. Přikryjeme a nejméně hodinu necháme v chladničce odležet.
Poté těsto vyválíme na sílu asi 1/2cm, přendáme na vymazaný plech a ještě jednou vyválíme. Části chaloupky vyřízneme nožem podle šablony. Ze zbylého těsta vykrajujeme stromečky, ježibabu, Jeníčka s Mařenkou, srdíčka a části plotu.
Vše pečeme 10-12 minut v předehřáté troubě.
Jestliže se nám jednotlivé tvary domečku pečením zdeformovaly, můžeme je ještě horké upravit nožem.
Teplé je oddělíme od plechu a necháme vychladnout. Z bílků ušleháme tuhý sníh a přidáme tolik cukru, aby se hmota dala stříkat. Sáčky na stříkání slepíme z pevného pergamenového papíru.
Dveře a okna na rubu potřeme trochou polevy a přilepíme je na želatinu. Všechny části chaloupky lepíme polevou na kartónovou šablonu (V šabloně nesmíme zapomenout na výřezy oken a dveří).
Boční a čelní stěny ozdobíme polevou a cukrátky. Když všechny cukrátka pevně drží, nalepíme boční a čelní stěny cukrovou polevou na velkou dřevěnou podložku a hrany natřené polevou přitlačíme. Necháme vyschnout.
Stromky postříkáme polevou a přilepíme na podložku.
Figurky ježibaby, Jeníčka a Mařenky zdobíme potravinářskou barvou. Pestře je ozdobíme. Srdíčka přilepíme kolem chaloupky jako plot.

Dvůr poprášíme cukrem a umístíme figurky. Pečeme 10-12 minut při teplotě 200-225 stupňů.
Perníková chaloupka
Na vánočním stole se bude vyjímat doma vyrobená perníková chaloupka. Podle následujícího návodu si můžete vytvořit šablony a upéct chaloupku za kterou by se nestyděla žádná moderní ježibaba :)
Suroviny na 1 chaloupku
1 kg medu,
1/4 l vody,
650 g žitné mouky,
600 g hladké mouky,
po 100 g nadrobno nakrájeného citronátu a oranžátu,
40 g perníkového koření,
30 g jedlé sody,*
5 oloupaných mandlí,
2 PL citronové šťávy,
3 bílky,
300 g práškového cukru,
různobarevná cukrátka,
máslo na plech
Med předvaříme s vodou a necháme vychladnout. Mouku prosijeme na vál, přidáme citronát, oranžát a perníková koření. Doprostřed mouky vyhloubíme důlek, nalijeme do něj vychladlý med s vodou.
Zamícháme, nakonec přidáme jedlou sodu a vypracujeme pevné hladké těsto. Přikryjeme a necháme 1 až 2 dny odpočívat, aby bylo vláčnější. Na perníkovou chaloupku si vystříhneme z lepenky šablonu. Přesné rozměry dopíši.
Dva plechy na pečení trochu vymastíme. Troubu vyhřejeme na 200°C.
Z perníkového těsta vyválíme pruhy 1 1/2 cm silné a 40 cm dlouhé a v 2-3 mm odstupech je narovnáme vedle sebe na plech. Měli bychom tak vytvořit obdélník 46x26cm. Při pečení se pruhy těsta roztáhnou, vyplní se mezery mezi jednotlivými pruhy a vznikne souvislý plát těsta, který připomíná stěnu z dřevěných trámů. Tuto část těsta pečeme 20 až 30 minut na prostřední příčce trouby.
Podle tohoto návodu si nakreslíme a vystříhneme šablonu pro perníkovou chaloupku. Dodatečně ještě přiděláme komín a několik malých perníčků na ozdobu stěn
Zbylé perníkové těsto vyválíme na sílu 1 cm a vykrojíme jeden plát veliký 25 x 15 cm a jeden 35 x 28 cm. Položíme na plech. Propícháme vidličkou a pečeme 12 až 18 minut na prostřední příčce trouby. Z plátu velikosti 40 x 26 cm, ktery jsme upekli jako první, vyřízneme ostrým nožem podle šablony štít a boční stěny chaloupky. Na přední straně vyřízneme dvířka a okno.
Z hladkých plátů vyřízneme podle šablony základ na chaloupku a dva díly na střechu. Zbylé těsto vyválíme na 1/2 cm silnou placku, vykrojíme 10 malých perníčků a na každý dáme půlku mandle. Ze zbylého těsta vykrojíme komín - jednotlivé díly a tyčky na plot. Pečeme 12-15 minut.
Z bílků, cukru a citrónové šťávy utřeme polevu, kterou slepíme k sobě jednotlivé díly chaloupky. Polevu necháme vždy trochu zaschnout a potom lepíme další díl. Střechu a komín chaloupky potřeme polevou tak, aby připomínala čerstvě napadaný sníh. Chaloupku můžeme podle vlastní fantazie nebo podle chaloupky na přiloženém obrázku ozdobit perníčky a barevnými cukrátky.
Na perníkovou chaloupku si vystříhneme z papíru šablonu podle uvedeného nákresu. Podklad a oba díly střechy vykrojíme ostrým nožem z těsta silného asi 1 cm. Oba štíty a boční stěny vykrojíme z upečeného, ještě teplého těsta, poskládaného z pruhu (malých válečků), které připomínají trámy.

Jedna z mnoha možností pro oblíbenou chaloupku. Podkladový plát může být větší a můžeme na něj postavit stromečky podle vlastní představy
Zbytky těsta uhněteme do koule, vyválíme plát o síle 1/2 cm a vykrojíme z něj laťky na plot, okenice, dveře, komín a malé perníčky na ozdobu chaloupky.
Když si chceme udělat chaloupku, jakou mívá ježibaba, chaloupku s vysokými štítky, můžeme těsto vyválet a dvě čelní a boční stěny vykrojit z 1 cm silného těsta. Jednotlivé díly vykrajujeme se syrového těsta v přiměřené velikosti podle nakreslených šablon.
Chaloupku můžeme ozdobit podle vlastní fantazie. Podkladový plát na chaloupku může být i o něco větší, můžeme udělat pestrou růžovou zahrádku.

vyobrazeníPerníkový vánoční stromeček
Ingredience:
Suroviny na jeden stromeček:
100 g másla,
200 g medu,
125 g cukru,
1/2 sáčku perníkového koření,
600 g hladké mouky,
2 čajové lžičky kakaového prášku,
1/2 sáčku kypřícího prášku,
špetka soli,
1 vejce
-----------------------------------
1 bílek,
1 šálek práškového cukru,
malé červené svíčky,
máslo na plech
Příprava:
Plech vymažeme máslem. Máslo, med, cukr, perníkové koření promícháme, za stálého míchání ohříváme, dokud se cukr nerozpustí. Mouku, kakao, prášek do pečiva a sůl dáme na vál, přidáme vejce, medovou směs a vypracujeme těsto, které necháme přes noc odpočinout při pokojové teplotě.

Z lepenky si vystříhneme šablony na 9 hvězd o průměru 5 až 15 cm a na 7 koleček o průměru 3 cm.

Troubu vyhřejeme na 200 stupňů. Těsto vyválíme na tloušťku 1/2 cm a vykrájíme hvězdy a kolečka. Pečeme je asi 10 minut na prostřední příčce trouby. Ještě horké sundáme z plechu a necháme vystydnout. Bílek s cukrem utřeme na hustou směs. Mezi hvězdy položíme jedno kolečko a slepíme cukrovou hmotou. Nejmenší hvězdu připevníme kolmo k ostatním hvězdám na vrch stromečku.

Stromek lehce posypeme zbylým práškovým cukrem a svíčky připevníme cukrovou polevou na vyčnívající cípy hvězd.
Staročeské medové perníčky
Ingredience
Suroviny: 250 g medu svaříme se 120 g krystalového cukru a 1/8 litru vody a necháme vychladnout
Do této hmoty postupně přidáváme za stálého míchání 500 g hladké mouky
1 vejce
70 g cukru moučky
1 lžičku skořice
3 hřebíčky
2 zrnka nového koření
1/2 lžičky anýzu
Toto koření předem rozdrtíme a přesijeme. Nakonec přidáme lžičku sody bicarbony.PostupPřipravený materiál dohladka zpracujeme a necháme v míse přes noc odležet. Druhý den vyválíme placku, ze které ostrým nožem vykrájíme různé tvary, které klademe na tukem pomazaný plech. Potom potřeme figurky vlažnou vodou a dáme péci. Neodbíháme od trouby. Upečené perníčky potřeme vajíčkem s trochou mléka, aby dostaly lesk, ale už nepečeme. Po vychladnutí zdobíme bílkovým cukrem, který je možno obarvit cukrářskou barvou.

Bílková poleva:
140 g dvakrát přesátého jemného moučkového cukru ušleháme s jedním bílkem a lžičkou rumu a zdobíme.
Medový perník Julie Chadimové
300 g medu, 1 kg hladké mouky, 300 g moučkového cukru, 2 vrchovaté polévkové lžíce perníkového koření, 25 jedlé sody (bicarbony), 1 polévková lžíce kakaa, 1 kostka ztuženého tuku Omega, 8 vajec
V hrnku rozehřejte ztužený tuk společně s medem a vmíchejte do směsi 8 celých vajec. V míse vše důkladně promíchejte a přidejte zbývající ingredience. Velice důkladně vypracujte těsto, které necháte 24 nebo ještě lépe 48 hodin v chladu odležet.
Medové těsto od stařenky
6 vajec, 0,5 kg cukru, 900 g hladké mouky, 3 lžíce rozpuštěného medu, lžička sody, 3 lžičky skořice, lžička hřebíčku, lžička nového koření, případně fenykl a badyán, rozšlehané vajíčko na potírání
Těsto je třeba důkladně propracovat a nechat alespoň tři dny odležet v chladu. V chladu ho lze také dlouhodobě skladovat. Jednotlivé figurky před pečením potřete rozšlehaným vejcem a pečte na plechu, který je třeba pod velké kusy vymastit i vysypat moukou, pod malé pak stačí pouze vymastit.
Bezva finta
Než vajíčko na potírání perníku rozšleháte, uberte trochu bílku. Lepší je přitom potírat kousky před pečením, ale dá se i potom. "A radši mažte třikrát míň než jednou víc," radí paní Šestáková. Znamená to, že není dobré nanést na perníky jednu silnou vrstvu, zatímco ani tři tenké nevadí.
Polévaná perníková kolečka
Dělají se z těsta podle receptu od stařenky, jen mouky se trochu ubere, aby hmota byla řidší. Těsto taky nemusí být tři dny odleželé, ale může být čerstvé. Přidat je do něj možné ořechy, rozinky apod. Z těsta se pak utvoří válečky 5 x 2 cm, ty se po upečení ještě teplé nakrájí na kolečka a obalí v citronové či čokoládové polevě nebo v malinové zavařenině.
Medové pečivo Zdeňky Hanzelkové
650 g hladké výběrové mouky, 250 moučkového cukru, 100 g medu, 50 sádla, 3 celá vejce, 1 žloutek, 1 kávová lžička skořice, 1 lžička tlučeného perníkového koření (anýz, hřebíček, badyán, muškátový oříšek, muškátový květ, fenykl, nové koření), 1 mírně navršená lžička sody
Z vyjmenovaných ingrediencí důkladně vypracujte klasickým způsobem těsto a nechte ho 24 hodin odpočinout. Na druhý den ho rozválejte na 4 až 5 mm silnou placku, vykrajovačkami nebo nožem vykrájejte požadované tvary a jednotlivé kousky uložte na plech vytřený včelím voskem. Před vložením do dobře vyhřáté trouby potřete každý perníček směsí celého vejce rozšlehaného v malém množství vody. Po upečení znovu perníčky potřete vejcem, aby získaly pěkný lesk. Jednotlivé kousky ozdobte polevou ušlehanou pěkně do husta z 1 bílku (váží cca 30 g) a dvakrát přesátého moučkového cukru (asi 150 g). Nanáší se kornoutkem nebo mikrotenovým sáčkem.

[3]evík, mail, 22.11.2007 23:50

máš to moc pěkné a zároveň děkuji za inspiraci..jen se nezobrazují všechny fotečky..

[4]janik, 29.11.2007 07:38

ahojky.máš to moc hezký a dala jsi mi inspiraci na chaloupku.jana

[5]teta, 1.12.2007 14:15

je to opravdu pěkné,ta růžová lahodí oku a ti ptáčci-krása.Recepty prima,škoda jen,že ty fotečky nejdou vidět

[6]Dominika, mail, 2.12.2007 18:49

Ten kdo píše že je to hnusný asi nikdy nedělal perníkovou chaloupku a je to od něj sprostý.Je to pěkný.Dělala jsem ji dnes taky poprvé a je to makačka

[7]rena, 3.12.2007 18:55

musim pochvalit toho,kdo delel tyto stranky.A tomu,komu se stranky nelibi je to debil,ktery nevi jak takove stranky daji zabrat. Strankami jsem se inspirovala a v sobotu peci chaloupku podle receptu ze stranky.SNAD SE MI POVEDE.
Stranky maji jednu chybu-nejsou videt fotky. Jinak jsou to good strnky a dala jsem si je do oblibenych.
avo - CHTĚLA BYCH VŠEM PODĚKOVAT ZA MILÁ SLŮVKA, MOC MNE POTĚŠILA, FOTKY DODÁM CO NEJDŘÍVE A VŠEM PŘEJI POKLIDNÉ, RADOSTNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE, ŠTASTNÝ NOVÝ ROK A V NĚM MNOHO ZDRAVÍČKA A LÁSKY.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (767)
Zobrazit starší komentáře

701 CoreyMinly CoreyMinly | E-mail | 25. července 2018 v 23:23 | Reagovat

Hellо! I'll tеll уоu mу method with аll the dеtails, аs I started еarning in thе Intеrnеt frоm $ 3,500 per dау with the helр оf sociаl nеtwоrks reddit аnd twittеr. In this videо уоu will find mоrе detailed infоrmatiоn аnd аlsо seе hоw manу millions hаve earned thоsе whо have been working fоr а yеar using mу methоd. I sрeсifically madе а video in this cаpacity. Aftеr buуing mу methоd, you will undеrstаnd why: http://share-links.biz/redirect.php?url=https%3A//vk.cc/8jfmy3

702 Charlesamege Charlesamege | E-mail | Web | 26. července 2018 v 1:02 | Reagovat

wh0cd411122 <a href=http://viagrabestprice.us.com/>100mg viagra</a>

703 munbouth munbouth | E-mail | Web | 26. července 2018 v 22:06 | Reagovat

buy cheap purchase uk viagra <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra 100mg</a> generic viagra online <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra samples</a>

704 victoroh60 victoroh60 | E-mail | Web | 31. července 2018 v 1:31 | Reagovat

Sexy self shots    
http://asian.erolove.in/?net-anabel
   adult dvd adult sex xxx poren free erotic romance novels

705 hughko2 hughko2 | E-mail | Web | 31. července 2018 v 2:51 | Reagovat

Lewd pctures  
http://selfshotamateur.adultnet.in/?kaylyn
  erotic nudes erotic jigsaw puzzles erotic means erotic traveller freesex

706 Robertrib Robertrib | E-mail | Web | 31. července 2018 v 22:36 | Reagovat

http://zona.shopband.ru/club/user/59/blog/

Установим Вам бетонные ограды что будут служить для вас 40 лет и больше. Все работы можем выполнить под ключ без переплат и потерянного времени. Уже после оформления заказа Ваш бетонный паркан будет стоять у вас уже через 5 дней. Без новых взносов и скрытых платежей, что обговорили - стоимость остается без изменений. Данные предложения гарантирую стажем деятельности с 2005 года, с этого времени мы лишь растем благодаря благодарным отзывам наших покупателей.

707 bfdslurl bfdslurl | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 18:49 | Reagovat

buy generic viagra <a href="http://mo-basta.org/">sildenafil citrate generic</a> viagra in canada <a href=http://mo-basta.org/>sildenafil over the counter</a>

708 jamespt1 jamespt1 | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 0:18 | Reagovat

Right-minded started untrodden project:
http://erik.web.telrock.net

709 feleciaks11 feleciaks11 | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 16:17 | Reagovat

Porn from group networks    
http://prostate.erolove.in/?paginate-kaya
  roosevelt hotel hollywood granny porno download torent to paint the kettle black mp3 very young kids nude free

710 SergioDam SergioDam | E-mail | Web | 9. srpna 2018 v 2:12 | Reagovat

Предлагаю за $10 за месяц рассылку Вашего объявления на 7 млн. свежих сайтов - это доски объявл., форумы, блоги, WP, гостевые. Самым мощным в мире программным комплексом для массовой рассылки с обходом большинства защит, капч, паролей на автомате.
на сайте подробнее  http://www.1541.ru/cms/reklama.php

711 Jamessek Jamessek | E-mail | 10. srpna 2018 v 17:55 | Reagovat

What do you think about it?
This person is selling the secret of eternal youth: http://rafaellrcnv.pointblog.net/Indicators-on-24-7-anti-aging-You-Should-Know-16474581

712 Kennethshown Kennethshown | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 6:04 | Reagovat

wh0cd1213733 <a href=http://buyerythromycin.us.org/>buy erythromycin</a>

713 MorrisVew MorrisVew | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 14:31 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 3-6 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

Protandim Nrf2 в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов.
На базе Протандима Созданы удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики.
Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

714 PhillipBek PhillipBek | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 16:18 | Reagovat

<a href=https://www.vzlomvk.net/>как прочитать удаленную   переписку Вконтакте</a> - как прочитать удаленную   переписку Вконтакте, взлом аккаунта   вк на заказ

715 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 17. srpna 2018 v 15:34 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://prednisonebestprices.us.com/>iv prednisone</a>

716 Kennethshown Kennethshown | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 2:24 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://vardenafilmedicaid.us.org/>cheap vardenafil online</a>

717 marcpz16 marcpz16 | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 3:14 | Reagovat

Sexy girls posts    
http://blowdjob.net.erolove.in/?dignity.miranda
  summer nude nubiles download cock sucking milf beautiful japanese milkers videos free large ass

718 debraua3 debraua3 | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 10:25 | Reagovat

Right-minded started new occupation:
http://kay.go.telrock.net

719 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 19:00 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://buyerythromycin.us.org/>buy erythromycin</a>

720 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 22:00 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>canadian viagra</a>

721 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 0:58 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://retinamedicaid.us.org/>tretinoin cream .05</a>

722 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 4:04 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://lisinoprilmedicaid.us.com/>lisinopril</a>

723 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 1:18 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://retinamedicaid.us.org/>retin a 0.025</a>

724 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 4:14 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://prednisonebestprices.us.com/>Apo Prednisone</a>

725 Kennethshown Kennethshown | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 11:35 | Reagovat

wh0cd1213733 <a href=http://prednisonebestprices.us.com/>prednisone price</a>

726 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 19:19 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://buytrazodone.us.org/>trazodone</a>

727 Kennethshown Kennethshown | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 22:37 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://buyerythromycin.us.org/>cheapest erythromycin</a>

728 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 16:32 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://bupropion.us.org/>buy bupropion</a>

729 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 22:26 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://stratteracheap.us.com/>strattera cost</a>

730 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 1:28 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://ampicillincheap.us.com/>ampicillin</a>

731 lawrencevz16 lawrencevz16 | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 2:45 | Reagovat

My published project is bellow!
android remote app android 2 2 froyo how to build an app games on tablet entra no google play store
http://androidporn.blognet.pw/?epoch.anissa
jogos download android gratis sexy veddo free downloads for porn apps for andr free download game phone

732 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 4:28 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://retinamedicaid.us.org/>retin a without prescription</a>

733 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 10:43 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://tadalafilmedicaid.us.org/>tadalafil</a>

734 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 13:34 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://buylevaquin.us.org/>buy levaquin</a>

735 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 19:34 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://levaquin.us.org/>buy cheap levaquin</a>

736 Kennethshown Kennethshown | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 20:14 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://lisinoprilmedicaid.us.com/>lisinopril</a>

737 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 1:32 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://lisinoprilmedicaid.us.com/>lisinopril prinivil zestril</a>

738 Angelobak Angelobak | E-mail | 25. srpna 2018 v 10:49 | Reagovat

PTHC FORUM

Pre-eminent CP Shortclip 2018 Aristocratic Garnering

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

Practiced files 2000-2017BANG Pompous Gleaning Choke-full 1201-1500 Files Cleft !!! DIVAN !!!!!

Siberian Mouse Gleaning

Executioner Modelkids Dvd 1 - 44 Produce about afar up showing

Executioner Anal Series 1 - 25 Fix up showing !!!

https://qil.su/OYaoqM

Be struck at near a yen pro Pic Dvd 1 - 50 Additionally showing !!! START THE BALL ROLLING OUT-MODED !!!!!

739 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 16:45 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://bupropion.us.org/>bupropion er 150 mg</a>

740 BrettDex BrettDex | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 18:29 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://stratteracheap.us.com/>cheap strattera</a>

741 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 19:39 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://methotrexate.us.org/>methotrexate sale</a>

742 phyllisob1 phyllisob1 | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 20:54 | Reagovat

Revitalized snare invent:
http://miranda.blogs.telrock.org

743 victorpisk victorpisk | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 10:04 | Reagovat

Севастопольский клуб моржей Буревестник отзывы: мошенники и неадекватные люди, мы приезжали из другого конца России в Севастопольский и были очень расстроены
Клуб зимнего плавания Буревестник - худшее, что мы видели
Виктор Михайлович Пискунов - кидала и мошенник
+79787396770 вот номер этого мудака Виктора Пискунова
89787396770 это же номер говняного клуба моржей Буревестник
Виктор Пискунов и его клуб Буревестник не стоят вашего внимания

744 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 16:51 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://viagrabestprices.us.com/>viagra</a>

745 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 19:53 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://kamagrabestprices.us.com/>kamagra</a>

746 ellare18 ellare18 | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 5:59 | Reagovat

Stared fashionable prepare:
http://sexy.babes.frontend-stack.top

747 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 14:06 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://lisinoprilmedicaid.us.com/>Zestril</a>

748 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 23:08 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://amoxicillinbestprices.us.com/>amoxicillin 125mg</a>

749 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 23:18 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://tadalafilcheapdelivery.us.com/>Tadalafil Canada</a>

750 NathanCix NathanCix | E-mail | 30. srpna 2018 v 2:19 | Reagovat

PTHC FORUM

Most CP Shortclip 2018 Snooty Whip-round

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

http://l2u.su/q9d

l2u.su/q9d

Ageing files 2000-2017BANG INTO Self-satisfied Bank Highest 1201-1500 Files Undisclosed showing

Siberian Mouse Focus on c confine inseparable's belief in

Dim-wit a hankering in municipality of of Modelkids Dvd 1 - 44 Non-public soldier showing

Pine in search Anal Series 1 - 25 Get going showing !!!

Tingle with a perspective Pic Dvd 1 - 50 Vernissage !!!

751 AaronWhodo AaronWhodo | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 8:26 | Reagovat

wh0cd1959306 <a href=http://buylevaquin.us.org/>levaquin tablets</a>

752 NathanCix NathanCix | E-mail | 31. srpna 2018 v 17:59 | Reagovat

PTHC FORUM

In the most comme il faut unashamed power CP Shortclip 2018 High-hat Chrestomathy

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

http://l2u.su/q9d

l2u.su/q9d

Ageing files 2000-2017BANG INTO In Be proper together Animated 1201-1500 Files Vernissage

Siberian Mouse Upon in

Be distress with a hankering payment Modelkids Dvd 1 - 44 Seclusive showing

Executioner Anal Series 1 - 25 Squaddie showing !!!

Crave Pic Dvd 1 - 50 Vernissage !!!

753 kayeut69 kayeut69 | E-mail | Web | 3. září 2018 v 5:50 | Reagovat

Updated project sheet:
http://yvette.go.telrock.net

754 NathanCix NathanCix | E-mail | 3. září 2018 v 7:18 | Reagovat

PTHC FORUM

In the most frame away fad CP Shortclip 2018 Small Garnering

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

http://l2u.su/q9d

l2u.su/q9d

Pass‚ files 2000-2017KEENNESS IN THE INTEREST OF UP Putting on airs Convocation Highest 1201-1500 Files Break out from

Siberian Mouse Amassment

Provoke a numskull of a hankering representing the firmness Modelkids Dvd 1 - 44 Vernissage

Executioner Anal Series 1 - 25 Surreptitiously showing !!!

Crave because of Pic Dvd 1 - 50 Concern to the vespasienne showing !!!

755 Stevenadurb Stevenadurb | E-mail | 5. září 2018 v 3:30 | Reagovat

<a href="http://www.undertheradarmag.com/blog/gaming_frequencies_world_of_tanks_mercenaries_part_1/">http://www.undertheradarmag.com/blog/gaming_frequencies_world_of_tanks_mercenaries_part_1/</a>

756 evangelinexf16 evangelinexf16 | E-mail | Web | 5. září 2018 v 6:55 | Reagovat

My up to date network contract:
http://hot.babes.backend-stack.top

757 calvintu60 calvintu60 | E-mail | Web | 6. září 2018 v 19:56 | Reagovat

Stared unusual contract:
http://lynn.go.telrock.net

758 WilliamHOalT WilliamHOalT | E-mail | Web | 8. září 2018 v 1:54 | Reagovat

<a href=http://put.sibirki.com>проститутки новосибирска</a>
<a href=http://get.nsexy.ru>Проститутки новосибирска</a>
<a href=http://nsk.siblaguna.org>проститутки новосибирска</a>
Здравствуйте! Вас приветствует команда сайта Сибирки, сайта, на котором размещают анкеты 86% всех проституток города Новосибирска. У нас вы найдете услуги лучших девушек от недорогих путан до элитных моделей, готовых к любым вашим желаниям. Смотрите проверенных девочек и вы получите то, что видите на сайте в реальности. Качественные интим услуги в Новосибирске это лучший способ снять сексуальное напряжение – в сауне, у вас, в гостинице или апартаментах – неважно! Мы поможем вам подобрать именно тех девушек, за которыми вы пришли к нам.

759 SergioDam SergioDam | E-mail | 9. září 2018 v 2:52 | Reagovat

В знак особой благодарности  Вы можете заказать Персональную Награду - Орден - Чедовеку,  http://spaszhizny.ru/ который спас Вам жизнь, здоровье и будь он хирургом, терапевтом или онкологом, пожарным, летчиком и т.д. Кроме материльной оплаты он Достоен Видимого знака - Ордена, за спасение жизней.Tel. или WhatsApp +7(985)952-0864

760 alexfg11 alexfg11 | E-mail | Web | 9. září 2018 v 21:16 | Reagovat

New programme
http://rivera.femdom.twiclub.in/?mail.mallory
erotic sound sex tv gay erotic books erotic dreams erotic srvivor

761 kirkil69 kirkil69 | E-mail | Web | 10. září 2018 v 10:37 | Reagovat

Updated project number:
http://shane.go.telrock.net

762 rossgb4 rossgb4 | E-mail | Web | Pondělí v 17:27 | Reagovat

New work
http://cat.photos.replyme.pw/?post-avery
porn videos search egines loni porn star lesbian porn movie list bodybuilding porn girls free porn tube jennifer anniston

763 MariApemi MariApemi | E-mail | Středa v 12:20 | Reagovat

Hello! look at my pictures http://officialles.com/mari

764 AntonioRig AntonioRig | E-mail | Web | Středa v 15:45 | Reagovat

台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所! http://micro-plastic.com/

765 juliannejt3 juliannejt3 | E-mail | Web | Včera v 0:21 | Reagovat

Hi reborn website
http://sissyblog.twiclub.in/?post.maeve
erotic emoticons erotic exercise erotic video games erotika erotic sms

766 Bernicetax Bernicetax | E-mail | Web | Včera v 20:30 | Reagovat

Здравствуйте. Представляем вашему вниманию наши услуги в части международных грузоперевозок.
Работаем в сфере международных грузоперевозок по основным направлениям: Россия (Челябинск, Екатеринбург, Пермь, Новосибирск, Красноярск, Омск, Тюмень, Томск) - Беларусь - Казахстан.
Однако готовы выполнить грузоперевозку по любым другим направлениям.
Наиболее расширенно можете узнать на сайте компании "МиТур" - https://mityr-trans.com
Невероятно рады обслуживать Вас в числе наших клиентов.

767 MorrisVew MorrisVew | E-mail | Dnes v 0:56 | Reagovat

Женщины СНГ. Вы можете получить Гражданство Израиля. Брак с израильтянином. Можно Формальный. Гарантия 100%. Дорого. Обращаться на почту znakfortune@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama